Aktualności

Zapraszamy na Festiwal Biegów we Wdzydzach – wirtualnie!

Festiwal Biegów Polski Północnej na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń sportowych organizowanych w Gminie Kościerzyna. Co roku odwiedzali go miłośnicy biegów z całej Polski. Dlatego również w trudnym roku 2020, gdy świat ogarnęła epidemia koronawirusa, organizatorzy nie wyobrażali sobie, by biegów mogło zabraknąć. Odbędą się one jednak w innej formule – wirtualnie.

Szczegóły zawarte są w oświadczeniu:

IV Festiwal Biegów Polski Północnej odbędzie się wirtualnie [OŚWIADCZENIE]

Szanowne Biegaczki, Szanowni Biegacze!

IV Festiwal Biegów Polski Północnej się odbędzie, ale w innej formie. Epidemia koronawirusa zmieniła nasze życie z dnia na dzień i zatrzymała nas w domach, uniemożliwiając organizację imprez sportowych.

Jako organizatorzy tej wspaniałej imprezy, w której w tym roku miało wziąć udział łącznie blisko 3 tysiące miłośników aktywności fizycznej postanowiliśmy stanąć przed nowym wyzwaniem i dać Państwu możliwość zrealizowania celu postawionego sobie na rok 2020.

W związku z konferencją Premiera RP oraz Minister Sportu z dnia 25 kwietnia br., a także możliwością wyjścia z domu w celu treningu, postanowiliśmy przeprowadzić tegoroczny Festiwal w formie wirtualnej. Tworzymy szeroki program, który będzie miał w jak najszerszym stopniu dać Wam to, co przeżywaliście na imprezie. Zaczynamy nowy etap, nowe emocje, nową zabawę. Wirus nas nie pokona.

W formie wirtualnej, w ciągu trzech dni powalczymy o Hard Runnera. Ci, którzy nie będą mieli możliwości pokonania Festiwalu w dniach 12-14.06.2020, mogą uczynić to do 30.06.2020.

Za każdy pokonany bieg otrzymacie piękny medal, a za pokonanie 5 dystansów statuę/medalion oraz tytuł Hard Runnera! Ponadto każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę, a jeszcze przed 12 czerwca numer startowy. Co masz do stracenia? Wejdź w to z nami!

We wtorek 5 maja opublikowano nowy regulamin imprezy. Zapisy, dla tych, którzy chcą do nas dołączyć, już ruszyły (TUTAJ), a w środę 6 maja wystartowało medialne studio festiwalowe – wywiady, tańce, zdjęcia, relacje live i emocje, z których czerpać będzie cała Polska. Już teraz wysyłajcie nam zdjęcia z Waszych treningów i zapraszajcie znajomych!

Osoby, które nie są zainteresowane nową formułą Festiwalu, mogą prosić o zwrot opłaty startowej, bądź przenieść opłatę na przyszłoroczną, V edycję Festiwalu, która odbędzie się w dniach 4-6.06.2021. Zapisy ruszą 20 czerwca br. Prosimy o informację: kontakt@festiwalbiegowwdzydze.pl

Dziękujemy, że jesteście z nami. Prosimy o wsparcie i wyrozumiałość w tych trudnych czasach. Każdemu życzymy zdrowia i pogody ducha. Obiecujemy, że zrobimy wszystko, abyście biegając w pojedynkę poczuli się jak na wielkiej imprezie biegowej. Bo MY jesteśmy rodziną, a rodziny nic nie pokona.

Szczegółowe informacji o IV Festiwalu Biegów Polski Północnej we Wdzydzach opublikowane są na stronie internetowej: http://festiwalbiegowwdzydze.pl/

Aktualności

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej