Aktualności

Zapraszamy na Festyn szkolny „Kaszëbë show” 18 czerwca w Łubianie!

Gościem specjalnym festynu będzie Kaszubska Influencerka Karolina Stankowska, autorka takich piosenek jak Latné ferje w Òstrzëcach (cover Camment Ca Va), Folklove, Remiza i wiele innych, które w ostatnim czasie zdobywają popularność w internecie. Koncert odbędzie się o godzinie 16.00. Przed koncertem na scenie pojawią się uczniowie szkoły, którzy podsumują artystycznie mijający rok szkolny.

Podczas festynu odbędzie się finał projektu „Kaszëbë show – happening z pisarzami kaszubskimi”. To projekt realizowany wspólnie przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Łubianie i tutejszą szkołę. Na realizację pozyskano dofinansowanie z gminy Kościerzyna. W ramach projektu uczniowie i członkowie ZKP wzięli udział w warsztatach o literaturze kaszubskiej, poznali szereg pisarzy i ich biografie. Podczas finału część uczestników wcieli się w role takich pisarzy jak Florian Ceynowa, Hieronim Derdowski, Aleksander Majkowski, Jan Trepczyk czy Aleksander Labuda. Podczas prezentacji publiczność będzie otrzymywała zadania do wykonania oraz karty pracy. Dla najbardziej zaangażowanych przewidziano nagrody takie jak: bony do pizzerii, wejściówki do kina i vouchery na rejs po jeziorach wdzydzkich. Happening rozpocznie się o godzinie 17:00.

Podczas festynu dostępne będą zjeżdżalnie i atrakcje dla dzieci, ciasto, kawa, kiełbaski.

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej