Aktualności

Zapraszamy na zebrania wiejskie

W dniach 26.02.2024 r. – 22.03.2024 r. na terenie Gminy Kościerzyna odbędą się zebrania wiejskie.

W programie przewidziano m.in. sprawozdanie Sołtysa z realizacji wydatków sołeckich w 2023 roku, podjęcie przez mieszkańców decyzji o sposobie wydatkowania budżetu sołeckiego w 2024 roku, dyskusję na temat zadań do realizacji.

W związku z wyborami samorządowymi, które zarządzone zostały na dzień 7 kwietnia 2024 r., podczas zebrań wiejskich będzie możliwość zaprezentowania się kandydatów do Rady Gminy Kościerzyna, Rady Powiatu Kościerskiego, Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz kandydatów na Wójta Gminy Kościerzyna.

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej