Aktualności

Zaproszenie na II Konferencję Sołtysów Pomorza

Stowarzyszenie Sołtysów Pomorza ma zaszczyt zaprosić sołtysów, sołtyski i rady sołeckie z państwa regionu do udziału w II Konferencji Sołtysów Pomorza, która odbędzie się 04.11.2023 r. w Auli Niebo Polskie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Konferencja skierowana jest do uczestników z województwa pomorskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sołtysi Pomorza, którego misją jest wspieranie sołtysek, sołtysów i rad sołeckich, tworzenie im warunków do współpracy, wymiany doświadczeń i podnoszenia kompetencji.

Konferencja została objęta Patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Starosty Powiatu Gdańskiego. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Wspomagania Wsi.

W załączniku przesyłamy pełny program wydarzenia. Udział w Konferencji jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy (link do formularza).

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej