Aktualności

zajęcia rolkarskie

Zaproszenie na kurs rolkarski

Stowarzyszenie „Korne bez granic” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Kościerzyna na kurs rolkarski z profesjonalnym instruktorem Panem Amadeuszem Sztangierskim. Dorośli również są mile widziani. 

Zajęcia odbywają się w poniedziałki (najbliższy 18 lipca) na betonowym boisku przy stadionie w Kornem. Na godzinę 10.00 zapraszamy osoby, które potrafią już jeździć i chcą poprawić swoje umiejętności. Na godzinę 11.00 natomiast zapraszamy osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rolkami. Koszt 10 zł od osoby za jedne zajęcia. 

Zajęcia dofinansowane są przez Gminę Kościerzyna w ramach zadania publicznego pt. „Aktywne alternatywy – na rolki”. 

Nadesłane przez Stowarzyszenie „Korne bez granic”

Aktualności

V BIESIADA SENIORÓW Gminy Kościerzyna w Loryńcu

W środę, 10 sierpnia 2022 r. w Loryńcu miała miejsce jubileuszowa, bo piąta już z kolei Biesiada Seniorów Gminy Kościerzyna. Udaną imprezę pod patronatem wójta Grzegorza Piechowskiego zorganizowali: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki z dyrektorem Grzegorzem Daszkowskim, Rada Seniorów z przewodniczącą Elżbietą Brzezińską oraz wiceprzewodniczącą Ewą Nowak, Koło Gospodyń Wiejskich z prezes i sołtys Bernardą Pellowską. Oprócz wyżej wymienionych uczestników V Biesiady wspierali zawsze życzliwa seniorom sekretarz Katarzyna Knopik i zastępca wójta Grzegorz Świtała. O rozmachu imprezy świadczy wielka ilość osób przybyłych do Loryńca, bo ponad 300 seniorów.

Więcej

Za nami 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci

Uśmiech na twarzach dzieci i duma w sercach rodziców, tak można najprościej podsumować 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci, który odbył się w dniu 11 sierpnia na stadionie sportowym w Łubianie.

Więcej

Rodzinne Spływy Kajakowe w Sołectwie Czarlina

Na przełomie lipca i sierpnia, jak co roku w ramach wspólnej integracji oraz aktywnego niedzielnego wypoczynku, z inicjatywy sołtysa Czarliny organizowany jest spływ kajakowy na terenie kompleksów wodnych gminy Kościerzyna. Tegoroczny ze względu na dużą ilość chętnych rozłożono na dwa dni w odstępie dwutygodniowym.

Więcej