Aktualności

zajęcia rolkarskie

Zaproszenie na kurs rolkarski

Stowarzyszenie „Korne bez granic” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Kościerzyna na kurs rolkarski z profesjonalnym instruktorem Panem Amadeuszem Sztangierskim. Dorośli również są mile widziani. 

Zajęcia odbywają się w poniedziałki (najbliższy 18 lipca) na betonowym boisku przy stadionie w Kornem. Na godzinę 10.00 zapraszamy osoby, które potrafią już jeździć i chcą poprawić swoje umiejętności. Na godzinę 11.00 natomiast zapraszamy osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rolkami. Koszt 10 zł od osoby za jedne zajęcia. 

Zajęcia dofinansowane są przez Gminę Kościerzyna w ramach zadania publicznego pt. „Aktywne alternatywy – na rolki”. 

Nadesłane przez Stowarzyszenie „Korne bez granic”

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej