Aktualności

zajęcia rolkarskie

Zaproszenie na kurs rolkarski

Stowarzyszenie „Korne bez granic” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Kościerzyna na kurs rolkarski z profesjonalnym instruktorem Panem Amadeuszem Sztangierskim. Dorośli również są mile widziani. 

Zajęcia odbywają się w poniedziałki (najbliższy 18 lipca) na betonowym boisku przy stadionie w Kornem. Na godzinę 10.00 zapraszamy osoby, które potrafią już jeździć i chcą poprawić swoje umiejętności. Na godzinę 11.00 natomiast zapraszamy osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rolkami. Koszt 10 zł od osoby za jedne zajęcia. 

Zajęcia dofinansowane są przez Gminę Kościerzyna w ramach zadania publicznego pt. „Aktywne alternatywy – na rolki”. 

Nadesłane przez Stowarzyszenie „Korne bez granic”

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej