Aktualności

zajęcia rolkarskie

Zaproszenie na kurs rolkarski

Stowarzyszenie „Korne bez granic” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Kościerzyna na kurs rolkarski z profesjonalnym instruktorem Panem Amadeuszem Sztangierskim. Dorośli również są mile widziani. 

Zajęcia odbywają się w poniedziałki (najbliższy 18 lipca) na betonowym boisku przy stadionie w Kornem. Na godzinę 10.00 zapraszamy osoby, które potrafią już jeździć i chcą poprawić swoje umiejętności. Na godzinę 11.00 natomiast zapraszamy osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rolkami. Koszt 10 zł od osoby za jedne zajęcia. 

Zajęcia dofinansowane są przez Gminę Kościerzyna w ramach zadania publicznego pt. „Aktywne alternatywy – na rolki”. 

Nadesłane przez Stowarzyszenie „Korne bez granic”

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej