Aktualności

Zaproszenie na spektakl dla dzieci

Stowarzyszenie „Korne bez granic” serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na drugą odsłonę letnich spotkań z kulturą, czyli na bajkę w formie spektaklu autorstwa rzeźbiarki Pani Ireny Brzeskiej. Przedstawienie „Poza światem” mówi  o wolności, przyrodzie, zwierzętach i o nas samych. Cały spektakl zilustrowany jest rzeźbą, a jeden artysta tworzy całość.

Spektakl dofinansowany jest przez Gminę Kościerzyna w ramach zadania publicznego pt. „Letnie spotkania z kulturą”.

Stowarzyszenie „Korne bez granic” 

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej