Aktualności

Zaproszenie na spotkania nt. świadczenia wspierającego

GOPS w Kościerzynie informuje, iż dnia 15 stycznia br. na stronie internetowej Naszej Gminy ukazała się informacja dotycząca świadczenia wspierającego. W związku z licznymi zapytaniami zorganizowane będą 2 spotkania informacyjne z pracownikami kościerskiego inspektoratu ZUS  z możliwością założenia profilu na tzw. PUE ZUS, który będzie umożliwiał złożenie wniosku w wypłatę w/w świadczenia.

Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami oraz członków ich rodzin na spotkania, które odbędą się dnia 26 stycznia br. w: Łubianie (budynek dworca PKP) od godz. 8.30 do 10. 30 oraz w Wielkim Klinczu (sala wiejska ul. J. Wybickiego 19) w godz. od 11.30 do 13.30.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa frekwencję.

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej