Aktualności

Zawodnicy KS Aqua Sport rozpoczęli starty w zawodach ratownictwa morskiego

23 czerwca na plaży w Sopocie odbyła się 3 Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, która przyciągnęła prawie 100 zawodników z 8 klubów. Honorowy patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Sopotu Magdalena Charzęcka-Jachim, a sponsorem była firma PLUS, czyli operator numeru ratunkowego nad wodą 601 100 100, a organizatorem Sopockie WOPR.

Podczas zawodów rozegrano tradycyjnie 3 konkurencje indywidualne i sztafetę osobno dla kobiet i mężczyzn i z podziałem na kategorie wiekowe: Młodzik(10-11 lat), Młodzik Starszy(12-13), Junior Młodszy(14-15), Junior(16-18) i Open(16+).

W bardzo trudnych warunkach pogodowych(wiatr i deszcz) oraz przy temperaturze wody 16 stopni zawodnicy najpierw zmierzyli się w konkurencji „Bieg-Pływanie_Bieg”, gdzie trzeba pokonac 50m biegiem po plaży, następnie wbiec do wody i popłynąć 50m do boji, następnie przepłynąć 100m do następnej boji wzdłuż brzegu i kolejne 50m w kierunku brzegu i dobiec 50m do mety. W tej konkurencji medale dla KS Aqua Sport wywalczyli:

Młodzik  – 3 miejsce Amelia Freda

Młodzik Starszy – 2 miejsce Nina Kucharska i Igor Grochowski, a 3 miejsce Scymon Hinc

Junior Młodszy – 3 miejsce Dominika Peek

Junior – 1 miejsce Anna Tarnowska, a 3 miejsce Daria Freda,  te wyniki dały też te same miejsca OPEN

Następnie rozegrano wyścig pływanie 250m, gdzie zawodnicy wbiegają do wody i opływają boje. Dystans z uwagi na warunki został skrócony i zawodnicy pokonali 200m analogicznie do poprzedniej konkurencji, lecz bez biegania. Nasi zawodnicy ponownie wywalczyli miejsca na podium.

Młodzik – 2 miejsce Amelia Freda, a 1 miejsce wśród chłopców Mikołaj Zarach

Młodzik Starszy – 2 miejsce Igor Grochowski

Junior – 2 miejsce Anna Tarnowska, a 3 miejsce Daria Freda, tak samo było także OPEN

Ostatnia konkurencja indywidualna to „Flagi plażowe”. Zawodnicy leżą na piersiach ze złączonymi piętami i dłońmi pod brodą stopami w kierunku biegu. Na sygnał startu zawodnicy wstają i biegną 20m po plaży w kierunku „flag”. Zawsze jest jedna „flaga” mniej, niż startujących zawodników. Zawodnik, który nie zdobędzie „flagi” odpada z rywalizacji. Wyścigi powtarza się, aż zostanie 2 zawodników i 1 „flaga” i wyłoni się zwycięzcę. W tej najbardziej emocjonującej i widowiskowej konkurencji prym wiedli zawodnicy z Kościerzyny

W Młodzikach wygrała Amelia Freda i Mikołaj Zarach, a Aleksandra Kamińska zajęła 3 miejsce.

W Młodzikach Starszych wygrała Magdalena Peplińska i Szymon Hinc

W Juniorkach Młodszych wygrała Marcelina Bławat, a 2 miejsce zajęła Dominika Peek

Daria Freda ponownie zajęła 3 miejsce w Juniorkach oraz w OPEN.

Sztafetę wygrały zarówno juniorki(Daria Freda, Klaudia Bida, Iga Góralczyk i Anna Tarnowska), juniorki młodsze(Wiktoria Lellek, Sandra Blok, Dominika Peek i Marcelina Bławat) oraz młodziczki starsze(Aleksandra Peplińska, Iga Kropidłowska, Amelia Freda i Magdalena Peplińska), a wśród chłopaków również triumfowali młodzicy starsi(Tymon Dach, Arkadiusz Sędzicki, Igor Grochowski i Szymon Hinc).

Komplet wyników oraz klasyfikacja generalna:

https://livetiming.pl/contest/e80c041e-f9c9-4c71-86a9-68200485b32f

Kolejny start na plaży czeka naszych zawodników już 6-7 lipca w Niechorzu, a 20-21 lipca ponownie w Sopocie.Wysokie miejsca w zawodach morskich to zasługa trenera Damiana Narlocha, który przeprowadzał z zawodnikami także treningi biegowe.

Warto zaznaczyć, że właśnie ratownictwo wodne(morskie) zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich  w Australii w 2032 roku.

Klub zaprasza wszystkich chętnych do udziału w treningach i w zawodach do zapisania się w sklepiku na basenie lub telefonicznie 602191276.

Michał Zarach

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej