Aktualności

Zawodnicy KS Aqua Sport wywalczyli 32 medale podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach i mają sześcioro Mistrzów Polski

W dniach 1-2 kwietnia 2023r. W Gliwicach 25 zawodników KS Aqua Sport wystartowało w Letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach. Wyjazd dofinansowany został ze środków Powiatu Kościerskiego oraz sponsorów: Kruszywa Polskie i Hoch Systemy Kominowe, co pozwoliło na sfinansowanie kosztów transportu.

Do rywalizacji przystąpiło 189 zawodników z 12 klubów, a wśród nich aż 25 zawodników KS Aqua Sport (7 pojechało po raz pierwszy na pływalnię 50-metrową). Opiekę trenerską nad zawodnikami sprawowali Damian Narloch i Michał Zarach, a sprawami organizacyjnymi zajęła się Magdalena Zarach. Zawody podzielone zostały na 3 bloki startowe i każdy zawodnik mógł wystartować w maksymalnie 2 konkurencjach w bloku i sztafecie.

• Monika Zarach (12-13 lat) brąz na 100PW

Do tych sukcesów indywidualnych należy doliczyć sukces drużyny w sztafecie Junior 4x100BF MIKST, gdzie Nina Kucharska, Monika Zarach, Dominik Męczykowski i Konstanty Tarnowski wywalczyli brązowe medale plasując się na 3 pozycji jako drużyna.

Łącznie zawodnicy wywalczyli aż 32 medale, a dokonało tego w sumie 14 zawodników, co jest niewątpliwie największym sukcesem KS Aqua Sport w historii klubu. Cieszy fakt, że klub ma wielu zawodników na wysokim poziomie, a także to, że dołączają kolejne młode osoby, które już teraz zbierają bardzo cenne doświadczenie i uczą się od starszych kolegów i koleżanek.

Klub zaprasza na treningi i naukę pływania wszystkich chętnych oraz dziękuje za pomoc PCM Garczyn (koszty trenera), Aqua Centrum (możliwość porannych treningów) i samorządom oraz sponsorom za wsparcie finansowe.

Kolejne zawody, w jakich wystartują zawodnicy KS Aqua Sport odbędą się już 15 kwietnia, a będzie to GP Polski w Ratownictwie Wodnym. Klub zaprasza firmy do współpracy i wsparcia rozwoju młodzieży.

Michał Zarach

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!