Aktualności

Zawodniczki KS Aqua SPORT Mistrzyniami Polski w Ratownictwie Morskim!

W dniach 22-23 lipca 2023r. na plaży w Gdańsku-Jelitkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 zawodników i zawodniczek.

Pierwszego dnia rywalizowały drużyny męskie i żeńskie składające się z 4 osób.

Rewelacyjnie wypadła drużyna kobieca KS Aqua Sport w składzie: Daria Freda, Anna Tarnowska, Zuzanna Peek i Marcelina Bławat, która wywalczyła Mistrzostwo Polski w konkurencji „Sprint po plazy” z przewagą ponad 5 sekund nad 2 zespołem. Ta drużyna wywalczyła także 5 i 6 miejsca w pozostałych konkurencjach, co pozwoliło cieszyć się z 3 miejsca w klasyfikacji generalnej OPEN kobiet. Druga nasza drużyna w składzie: Iga Góralczyk, Wiktoria Lellek, Sandra Blok i Katarzyna Lubecka wywalczyła 5 miejsce w konkurencji „akcja z pasem”.

Sztafeta męska w składzie: Jan Marchewicz, Filip Komar, Kajetan Klonowski i Michał Zarach ukończyła na 6 pozycji „sprint po plaży” oraz „akcję z pasem” także na 6 pozycji, co pozwoliło cieszyć się również z 6 miejsca w klasyfikacji generalnej OPEN mężczyzn(na 14 drużyn).

W niedzielę przystąpiono do rywalizacji indywidualnej, gdzie był podział na kategorie wiekowe Junior(do 18 lat), OPEN i Masters(powyżej 30 lat).

Już w pierwszej konkurencji „bieg 1KM” wicemistrzynią kraju została Zuzanna Peek, a na 7 miejscu finiszowała Daria Freda. Jeszcze lepiej wypadły zawodniczki KS Aqua Sport Kościerzyna w konkurencji „flagi plażowe”, ponieważ MISTRZYNIĄ POLSKI została Zuzanna Peek, a WICEMISTRZOSTWO POLSKI wywalczyła Marcelina Bławat. Daria Freda ukończyła tę konkurencję na 4 pozycji.

Wśród mężczyzn 3 miejsce w Juniorach w konkurencji „Bieg 1KM” wywalczył Jan Marchewicz.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski 4 zawodniczką OPEN została Daria Freda, a w klasyfikacji Juniorek Daria uplasowała się na 3 miejscu w kraju.

Warto zaznaczyć, że KS Aqua SPORT zorganizował obóz przygotowawczy dla zawodników przed zawodami w Pogorzelicy, gdzie trenowali na plaży. Wsparcia swoim zawodnikom udzieliły gminy: Przywidz, Liniewo i Nowa Karczma. Klub ze środków od sponsorów(Kruszywa Polskie, HOCH Systemy Kominowe, Repiński Transport i DECH-POL) dofinansował obóz także pozostałym zawodnikom. Niestety brak sprzętu(deski ratownicze) nie pozwolił przygotować się zawodnikom należycie do wszystkich konkurencji. Klub poszukuje sponsorów na zakup sprzętu, aby w przyszłym roku móc rywalizować także w konkurencjach z deskami.

Michał Zarach

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej