Aktualności

Zebranie Rady Seniorów

13 czerwca odbyło się spotkanie członków Rady Seniorów gminy Kościerzyna. Radni omówili bieżące sprawy oraz  zajęli się planowaniem nadchodzących wydarzeń.

Jednym z tematów spotkania było omówienie możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie działań Rady Seniorów do nowego konkursu „Pomorskie Rady Seniorów 2023”, realizowanego przez Sejmik Województwa Pomorskiego.  Gminy, w których funkcjonują Rady Seniorów składając wniosek mogą otrzymać środki (do 10.000 zł) na realizację inicjatyw polepszających jakość życia mieszkańców regionu w wieku senioralnym, a także zapobiegających ich wykluczeniu i utracie samodzielności. Wnioski można składać do 30 czerwca 2023 r. za pośrednictwem e-puap. Rozstrzygnięcie planowane jest na trzeci kwartał 2023 r.

Radni rozmawiali również na temat Biesiady Seniorów, która odbędzie się w sierpniu w Loryńcu. Podsumowano również udział seniorów w kwietniowym seansie filmowym w kinie Remus oraz zaproszono do udziału w letnich imprezach oraz Kinie Letnim we Wdzydzach.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej