Aktualności

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpił w Wielkim Klinczu

12 stycznia w Wielkim Klinczu wystąpiła jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek artystycznych – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Otwarty koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek odbył się wieczorem w parafialnym kościele.

Ksiądz proboszcz Bogusław Kudla kieruje Parafią Świętej Rodziny czwarty rok i przyznaje, że w tym czasie to pierwsze tego rodzaju wydarzenie. Sam zespół jest mu szczególnie bliski, bo duszpasterz pochodzi ze Śląska.

Cieszę się bardzo, że do takiej miejscowości jak Wielki Klincz przyjechał taki zespół, więc jesteśmy wszyscy tutaj ucieszeni, uradowani i czekamy na występ.

Ks. Bogusław Kudla – proboszcz Parafii Świętej Rodziny w Wielkim Klinczu

Wójt Grzegorz Piechowski serdecznie powitał członków zespołu, zaznaczając, że jest on żywą legendą polskiej kultury.

Myślę, że jest pewna paralela – jesteśmy na Kaszubach. My też szanujemy tradycję, kulturę. Dla nas jest to też bardzo ważne. Dlatego tym bardziej się cieszymy, że możemy Państwa gościć.

Grzegorz Piechowski – wójt Gminy Kościerzyna

Warto podkreślić, że w zeszłym roku Zespół Pieśni i Tańca Śląsk obchodził 70-lecie istnienia.

Staramy się, żeby cały czas dla publiki to nie był siedemdziesięcioletni staruszek, tylko żeby cały czas działo się coś nowego. A faktycznie – instytucja ma szanowane siedemdziesiąt lat i myślę, że nie jesteśmy, broń Boże, zgrzybiali, tylko coraz lepsi i coraz młodsi

Dorota Sitek – zastępca kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

W tym czasie artyści niejednokrotnie występowali na Kaszubach i jak sami przyznają, czują się tu doskonale.

Piątkowy koncert w Wielkim Klinczu był prawdziwą muzyczną ucztą. Pomysłodawcami wydarzenia byli mieszkający w Gminie Kościerzyna przyjaciele Zespołu Śląsk: Stanisław Małachowski i Andrzej Młyński.

Bardzo dziękujemy Mecenasom Kultury, którzy wsparli finansowo koncert kolęd. Są to: Bank Spółdzielczy w Kościerzynie, Stanisław Repiński, Centrala Nasienna Zielenin, Usługi Transportowe Tadeusz Miloch, Kościerskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Unibud,  Przedsiębiorstwo Dech Pol oraz Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych.

Osobom, które chcą przeżyć ten magiczny wieczór raz jeszcze oraz tym, którzy nie byli obecni w Wielkim Klinczu, polecamy reportaż z koncertu.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej