Aktualności

Złoty Medal za Długoletnią Służbę dla Pani Marii Pałubickiej

14 grudnia 2022 roku Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, w imieniu Prezydenta RP, uhonorował  dwadzieścioro zasłużonych pracowników samorządowych. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Pani Maria Pałubicka, która do końca lipca pracowała w Zakładzie Oświaty Gminy Kościerzyna.

Wojewoda, w towarzystwie prezesa Związku Gmin Pomorskich Błażeja Konkola, wręczył 15 Medali Złotych za Długoletnią Służbę i 5 srebrnych. Odznaczenia są przyznawane za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Uroczystość odbyła się w sali im. Marszałka Józefa Piłsudskiego PUW w Gdańsku.

Medale otrzymali pracownicy z: UG Luzino, UG Pszczółki, UG Liniewo, UG Kaliska, UM Skórcz, UG Lubichowo, UG Pruszcz Gdański, UMiG Gniew, UG Kościerzyna, UM Kartuzy, UG Stara Kiszewa i UG Sulęczyno.

W gronie osób uhonorowanych Złotym Medalem za Długoletnią Służbę znalazła się pani Maria Pałubicka. Pani Maria pracowała od 01 stycznia 1996 roku do końca lipca 2022 roku w Zakładzie Oświaty Gminy Kościerzyna, jako główny specjalista ds. kadr i płac. W chwili obecnej przebywa już na emeryturze, ale pamiętają ją na pewno wszyscy pracownicy placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kościerzyna. Wieloletnia, nienaganna praca Pani Pałubickiej charakteryzowała się: sumiennością, rzetelnością, profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem w wypełnianiu powierzonych obowiązków. Współpracownicy cieszą się, że doceniono ogrom wiedzy, doświadczenie i zasługi Pani Marylki (bo tak nazywano ją w pracy).

Wszystkim wyróżnionym, a w szczególności Pani Marii, serdecznie gratulujemy.

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej