Aktualności

Złoty Medal za Długoletnią Służbę dla Pani Marii Pałubickiej

14 grudnia 2022 roku Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, w imieniu Prezydenta RP, uhonorował  dwadzieścioro zasłużonych pracowników samorządowych. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Pani Maria Pałubicka, która do końca lipca pracowała w Zakładzie Oświaty Gminy Kościerzyna.

Wojewoda, w towarzystwie prezesa Związku Gmin Pomorskich Błażeja Konkola, wręczył 15 Medali Złotych za Długoletnią Służbę i 5 srebrnych. Odznaczenia są przyznawane za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Uroczystość odbyła się w sali im. Marszałka Józefa Piłsudskiego PUW w Gdańsku.

Medale otrzymali pracownicy z: UG Luzino, UG Pszczółki, UG Liniewo, UG Kaliska, UM Skórcz, UG Lubichowo, UG Pruszcz Gdański, UMiG Gniew, UG Kościerzyna, UM Kartuzy, UG Stara Kiszewa i UG Sulęczyno.

W gronie osób uhonorowanych Złotym Medalem za Długoletnią Służbę znalazła się pani Maria Pałubicka. Pani Maria pracowała od 01 stycznia 1996 roku do końca lipca 2022 roku w Zakładzie Oświaty Gminy Kościerzyna, jako główny specjalista ds. kadr i płac. W chwili obecnej przebywa już na emeryturze, ale pamiętają ją na pewno wszyscy pracownicy placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kościerzyna. Wieloletnia, nienaganna praca Pani Pałubickiej charakteryzowała się: sumiennością, rzetelnością, profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem w wypełnianiu powierzonych obowiązków. Współpracownicy cieszą się, że doceniono ogrom wiedzy, doświadczenie i zasługi Pani Marylki (bo tak nazywano ją w pracy).

Wszystkim wyróżnionym, a w szczególności Pani Marii, serdecznie gratulujemy.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej