Aktualności

Złożono wnioski do Polskiego Ładu

Do programu Polski Ład Gmina Kościerzyna złożyła trzy wnioski na dofinansowanie w kwocie 26,1 mln zł.

Tytuł: Rozwiązanie gospodarki ściekowej południowej części Gminy Kościerzyna

Inwestycja w oczyszczalnię ścieków wraz z budową sieci kanalizacji sanitarnej dla obszarów znajdujących się w południowej części Gminy Kościerzyna, w tym skanalizowanie między innymi miejscowości Czarlina, Loryniec i Wąglikowice. W ramach zadania wybudowane zostanie ok. 25 km rurociągów kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej i ok. 9,1 km kanalizacji grawitacyjnej oraz kilka przepompowni ścieków. Z nowej infrastruktury korzystać będzie około 780 osób (RLM) przez cały rok i dodatkowo kilkuset turystów w sezonie letnim.

Przewidziane koszty inwestycji to 13 mln zł, wnioskowane dofinansowanie 95%.

Tytuł: Budowa hali sportowej w Łubianie

Budowa nowej pełnowymiarowej hali sportowej z zapleczem szatniowo-sanitarnym, widownią oraz wyposażeniem sportowym przy Zespole Kształcenia w Łubianie (przedszkole, zerówka, szkoła podstawowa). Powierzchnia zabudowy 1387,6m2. Ogrzewanie gazowe, instalacja fotowoltaiczna, parking, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Gmina posiada już dokumentację projektową i jest gotowa do realizacji tego zadania.

Koszty zgodnie z kosztorysem to 10 mln zł, wnioskowane dofinansowanie 90%.

Tytuł: Budowa drogi gminnej Łubiana – Grzybowo

Zadanie polega na wybudowaniu drogi gminnej o długości 5 km, łączącej miejscowość Łubiana zlokalizowaną przy drodze krajowej nr 20 z miejscowością Grzybowo zlokalizowaną przy drodze powiatowej relacji Kościerzyna – Wdzydze. Realizacja zadania jest istotna nie tylko ze względu na poprawę stanu sieci dróg lokalnych, ale także stanowi strategiczne połączenie drogowe DK20 z atrakcyjnymi i obleganymi przez turystów Wdzydzami w Gminie Kościerzyna. Planuje się budowę od podstaw drogi dojazdowej, z podbudową, nawierzchnia asfaltowa 2×1, budowa poboczy i odwodnienia.

Szacowana wartość inwestycji to 5 mln zł, wnioskowane dofinansowanie 95%.

Mamy nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcia i uzyskanie wszystkich dofinansowań tych ważnych dla Gminy Kościerzyna inwestycji.

Aktualności

Nabór uzupełniający na powietrzne pompy ciepła

Przypominamy, że trwa nabór uzupełniający mieszkańców zainteresowanych montażem instalacji powietrznej pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 10.3.1. Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Więcej

Dziękujemy za udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021

Zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W Gminie Kościerzyna, tak jak w całej Polsce, trwał od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy spełnili swój obywatelski obowiązek i wzięli udział w spisie. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że nie spisali się nieliczni – obowiązku dopełniło 99% mieszkańców naszej gminy.

Więcej

Konferencja Metodyczna Skorzewo 2021

Dnia 26 września 2021 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów piłki nożnej. Konferencja zorganizowana została przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna oraz firmę EmSport. Patronat na wydarzeniem objął Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Więcej