Aktualności

Zmarł dh Stanisław Kreft z Wielkiego Klincza

Z wielkim smutkiem informujemy, że zmarł Zasłużony Wieloletni Honorowy Prezes OSP Wielki Klincz śp. dh Stanisław Kreft. Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w piątek 21 kwietnia br. o godz. 10:00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Wielkim Klinczu, natomiast modlitwa różańcowa odmawiana będzie po mszy wieczornej i w dniu pogrzebu o godz. 9:00.

Śp. dh Stanisław Kreft ur. 10 listopada 1950 r. w Wielkim Klinczu, w którym żył przez 72 lata. Przez lata dobrze znany i lubiany mechanik. Często pomagał rolnikom w potrzebie, gdy dochodziło do poważnych awarii sprzętu rolniczego. Swoją pomoc drugiemu człowiekowi także niósł, jako działacz lokalnej Jednostki Operacyjno Technicznej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Klinczu i Członek Rady Sołeckiej w Wielkim Klinczu. Swoją działalność społeczna rozpoczął w 1966 roku, jako strażak-kierowca samochodu pożarniczego oraz mechanik. Często uczestnicząc w działaniach ratowniczo-gaśniczych, lecz także został zaangażowany w pracę Zarządu OSP o szerszym spektrum w ramach polepszenia i rozwoju lokalnej jednostki OSP Wielki Klincz. Śp. dh Stanisław Kreft w 1988 roku został Zastępcą Naczelnika OSP (tzw. Komendanta JOT OSP), a następnie w 1990 roku Zastępcą Prezesa OSP. Od 1995 roku został Prezesem OSP Wielki Klincz na następne 20 lat. W czasie tych lat była zapewniona stała gotowość bojowa jednostki, która została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, a także została wybudowana nowa Remiza OSP. W 2002 roku w trakcie gdańskiej powodzi nasz śp. dh Stanisław był szczególnie zaangażowany w niesienie pomocy. Jako strażacy OSP widzieliśmy w śp. druhu Stanisławie wieloletnie poświęcenie dla drugiego człowieka. Od początku do końca swoich dni mogliśmy na nim polegać, jako strażaku – kierowcy- mechaniku – dowódcy – koledze.

Za swą pracę zawodową i społeczną uhonorowany został wieloma odznaczeniami, medalami i podziękowaniami: Odznaką Zasłużony Pracownik Rolnictwa, Złotym Znakiem ZOSP RP, dwukrotnie Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Honorową Odznaką Strażaka Wzorowego, Złotą Odznaką Honorową Zasłużonego dla Pożarnictwa Woj. Pomorskiego, Statuetką Małego Niedźwiedzia Gminy Kościerzyna i tytułem Honorowego Członka i Prezesa OSP Wielki Klincz.

Rodzinie i bliskim śp. dh Stanisława Krefta składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Aktualności

Nagrody dla sportowców

24 maja wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i podnoszenie kultury fizycznej w gminie Kościerzyna za rok 2022.

Więcej