Aktualności

Zmiana organizacji ruchu w Łubianie

Szanowni Mieszkańcy, 

28 grudnia 2023 roku (o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne) zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na osiedlu domków jednorodzinnych. Od tego dnia będzie to STREFA SKRZYŻOWAŃ RÓWNORZĘDNYCH. 

Przy wjazdach z ul. Długiej na ulice: Lipowa, Akacjowa, Ogrodowa oraz Sadowa umieszczone zostaną stosowne znaki informacyjne. Jednocześnie zlikwidowane zostaną wszystkie znaki informujące o drodze z pierwszeństwem przejazdu bądź o jego braku.

Marcin Żurek

Tak będzie od 28 grudnia 2023 roku:

Aktualności

Ogłoszenie o naborze partnerów

Wójt Gminy Kościerzyna wraz z Burmistrzem Miasta Kościerzyna ogłaszają otwarty nabór partnerów do udziału w pracach nad tworzeniem i opiniowaniem Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny (ZIT MOF).

Więcej

Aktywny rodzic

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż w dniu 12 czerwca 2024 roku ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka „Aktywny Rodzic” została ogłoszona w Dzienniku Ustaw (Dz.U. 2024, poz. 858). W związku  z tym od 1 października 2024 roku rusza program, który ma na celu wspieranie rodziców w łączeniu aktywności zawodowej z wychowywaniem dzieci.

Więcej