Aktualności

Zmiana siedziby lokalu wyborczego nr 9

W najbliższych wyborach mieszkańcy miejscowości: Dębrzyno, Grzybowo, Grzybowski Młyn, Juszki, Lizaki, Rotembark, Rybaki, Szarlota, Kościerzyna-Stare Nadleśnictwo, Sycowa Huta, Wierzysko Leśnictwo będą głosować w nowym lokalu wyborczym, który zlokalizowany zostanie w Zakładzie Komunalnym Gminy Kościerzyna.

Obecnie trwają intensywne prace remontowe polegające na powiększeniu sali narad Zakładu Komunalnego oraz poszerzeniu drzwi wejściowych, tak aby lokal był dostępny dla osób poruszających się na wózkach.

Dotychczasowy adres lokalu wyborczego był w Hotelu Szarlota. Wszystkie osoby, które do tej pory głosowały w tym lokalu, podczas wyborów samorządowych w dniu 7 kwietnia 2024 r. zapraszamy do Zakładu Komunalnego Gminy Kościerzyna zlokalizowanego pod adresem: Kościerzyna-Stare Nadleśnictwo 5.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej