Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie

10 kilometrów od Kościerzyny i 2 kilometry od fabryki porcelany w Łubianie, nad malowniczym jeziorem Garczyn działa Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie. To miejsce z bogatą tradycją: obozy organizowane są tam od ponad 90. lat. Centrum dysponuje bazą noclegową na 356 miejsc w formie nowoczesnego mini- hotelowca, domków drewnianych i pawilonów schroniskowych. Do dyspozycji gości są: przystań wodna (z możliwością wypożyczenia żaglówek, kajaków i rowerów wodnych), kąpielisko, kompleks boisk „Orlik 2012”, sprawnościowy tor przeszkód ze ścianką wspinaczkową oraz strzelnica sportowa.

To świetne miejsce na zorganizowanie szkoleń, kolonii, biwaków i obozów, a także zajęć survivalowych, integracyjnych, wodnych, ratowniczych i wspinaczkowych.

Jedną ze sztandarowych imprez odbywających się w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie jest Bieg Morsa, czyli zimowe zawody dla tych, co biegają i morsują. Co roku leśną trasę pokonuje kilkuset śmiałków, by na koniec wskoczyć do zimnej wody jeziora Garczyn.

PCM Garczyn
Garczyn 1, 83-400 Kościerzyna
tel.: +48 58 686 40 98
Biuro czynne codziennie: 8-18
www.pcmgarczyn.pl