Aktualności

Coraz bliżej budowy nowej sali sportowej w Łubianie

W przeciągu dwóch lat w Łubianie ma powstać nowa, pełnowymiarowa hala sportowa. Obiekt zostanie wybudowany w miejscu sali gimnastycznej przy miejscowej szkole.

Tę inwestycję Gmina Kościerzyna planuje już od kilku lat. Łubiana to przecież nasza druga co do wielkości miejscowość (po Wielkim Klinczu). Uczniowie tutejszego Zespołu Szkół oraz wszyscy mieszkańcy powinni mieć dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej. Tych kryteriów nie spełnia już obecna, niewielka sala gimnastyczna. Dlatego już w 2020 roku powstał pierwotny projekt nowej hali, a pozwolenie na budowę zostało wydane dwa lata później. Niełatwe okazało się jednak zdobycie dotacji na tę kosztowną inwestycję.

Na szczęście w sierpniu 2023 roku udało się uzyskać promesę wstępną na dofinansowanie z programu Polski Ład. Obecnie przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na rozbiórkę istniejącej sali gimnastycznej oraz budowę nowoczesnej hali sportowej z przebudową łącznika szkoły i infrastruktury technicznej.

Obecnie aktualizowany jest kosztorys, a także ponownie przeanalizowano rozwiązania techniczne (sieci sanitarnych, sieci centralnego ogrzewania), aby dostosować projekt do obowiązującego prawa. Dodatkowo Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna zajmuje się doprowadzeniem sieci wodociągowej do przyszłej hali sportowej, by zapewnić ochronę przeciwpożarową do zewnętrznego gaszenia pożarów. Był to jeden z wymogów uzgodnień uprawnionego eksperta ds. przeciwpożarowych.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej