Aktualności

Orszak Trzech Króli w Loryńcu

6 stycznia 2024 r. w święto Trzech Króli w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wąglikowicach zorganizowano po raz trzeci „Orszak Trzech Króli”. Tegorocznym gospodarzem orszaku było Sołectwo Loryniec.

O godz. 17.00  uczestnicy orszaku w  liczbie kilkudziesięciu osób zebrali się na placu obok Sali Wiejskiej w Loryńcu, skąd po przywitaniu zgromadzonych udano się w barwnym pochodzie przy śpiewie kolęd główna ulicą przebiegająca przez wieś Loryniec. Sceneria  zimowego pejzażu, pora wieczorowa, oświetlenie pochodniami oraz barwne stroje wykonane przez uczestników dodały niesamowitego, magicznego uroku  świątecznemu spotkaniu. Procesji przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Wieliński. W scenach zaprezentowano historię wędrówki mędrców ze wschodu zmierzających do Betlejem. Tegorocznym orszak odbył się pod hasłem „W jasełkach leży!”.

Po zakończeniu orszaku sołtys Bernarda Pellowska zaprosiła uczestników do Sali Wiejskiej, gdzie czekał obfity poczęstunek oraz ognisko. Świąteczne spotkanie zakończyło się przed godz. 20.00. Okazało się doskonałym sposobem na wspólną integrację, wszyscy byli zadowoleni i w dobrych nastrojach

Pani Sołtys składa Serdeczne podziękowania ks. Stanisławowi Wielińskiemu za przewodniczenie orszakowi, Paniom z Sołectwa za przygotowanie pysznych ciast i potraw oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania Orszaku Trzech Króli.  

Oprac. J. Landowski

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej