Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

W ramach projektu:

– odbędzie wycieczka autokarowa do Muzeum-Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. T.I. Gulgowskich we Wdzydzach przygotowująca do kursu hafciarskiego ,

– zostaną przeprowadzone warsztaty z haftu kaszubskiego,

– zostanie zorganizowana wystawa wykonanych prac i konferencja przedstawiająca realizację całego projektu.

Całość jest w pełni bezpłatna dla uczestników!

Warsztaty z haftu będą odbywały się w dwóch grupach po 15 osób, w poniedziałki i środy, na sali w budynku Kościerskiego Domu Kultury.

Każdy uczestnik przejdzie kurs składający się z 10 zajęć po 2h zegarowe, kończąc otrzyma certyfikat udziału.

I grupa godz. 10:00-12:00, zajęcia z Panią Danutą Sirocką II grupa godz. 17:00-19:00, zajęcia z Panią Anną Miszczak

ZAPISY w biurze LOT Serce Kaszub w budynku KDK ul. Długa 31 w Kościerzynie, lub telefonicznie pod numerem 790 200 211, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30.

ZAPRASZAMY!
LOT ,,Serce Kaszub”

Informacja na naszej stronie:

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej