Aktualności

Skorzewo: Turniej Halowej Piłki Nożnej ministrantów

5 listopada 2022 r. w Hali Sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej dla ministrantów Dekanatu Stężyckiego Diecezji Pelplińskiej.

Rozgrywki Liturgicznej Służby Ołtarza były dla zawodników nie lada wyzwaniem oraz okazją do zdrowej, sportowej rywalizacji i integracji. Najlepsze drużyny zakwalifikowały się do kolejnego etapu na szczeblu rejonowym.

Jak zwykle w Hali Sportowej w Skorzewie dopisały idealne warunki do tego typu rozgrywek, czego wyrazem jest żywy entuzjazm towarzyszący temu wydarzeniu, którego Dekanalnym Duszpasterzem i koordynatorem jest ks. Robert Bielau, wikariusz parafii pw. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej.

Kategoria ministrant:
1 miejsce – Mściszewice
2 miejsce – Wygoda Łączyńska
3 miejsce – Stężyca

Kategoria lektor młodszy:
1 miejsce – Wygoda Łączyńska
2 miejsce – Mściszewice
3 miejsce – Sulęczyno

Kategoria lektor starszy:
1 miejsce – Klukowa Huta
2 miejsce – Stężyca
3 miejsce – Mściszewice

W każdej kategorii wiekowej wybrani zostali najlepsi zawodnicy i bramkarze turnieju.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej