Aktualności

Skorzewo: Turniej Halowej Piłki Nożnej ministrantów

5 listopada 2022 r. w Hali Sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej dla ministrantów Dekanatu Stężyckiego Diecezji Pelplińskiej.

Rozgrywki Liturgicznej Służby Ołtarza były dla zawodników nie lada wyzwaniem oraz okazją do zdrowej, sportowej rywalizacji i integracji. Najlepsze drużyny zakwalifikowały się do kolejnego etapu na szczeblu rejonowym.

Jak zwykle w Hali Sportowej w Skorzewie dopisały idealne warunki do tego typu rozgrywek, czego wyrazem jest żywy entuzjazm towarzyszący temu wydarzeniu, którego Dekanalnym Duszpasterzem i koordynatorem jest ks. Robert Bielau, wikariusz parafii pw. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej.

Kategoria ministrant:
1 miejsce – Mściszewice
2 miejsce – Wygoda Łączyńska
3 miejsce – Stężyca

Kategoria lektor młodszy:
1 miejsce – Wygoda Łączyńska
2 miejsce – Mściszewice
3 miejsce – Sulęczyno

Kategoria lektor starszy:
1 miejsce – Klukowa Huta
2 miejsce – Stężyca
3 miejsce – Mściszewice

W każdej kategorii wiekowej wybrani zostali najlepsi zawodnicy i bramkarze turnieju.

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej