Aktualności

Kolejne medale rodziny de Janauis Święćkowskich

12 maja w gdyńskiej Polsat Plus Arenie odbyły się  rankingowe zawody Karate tradycyjnego. Mieszkająca w naszej gminie rodzina de Janauis Święćkowskich z sołectwa Cząstkowo wywalczyła  5 medali.

Pani Monika  (Mistrzyni Polski i Pomorza)  wywalczyła złoto w kata kobiet, natomiast w starciu z rywalkami w walkach kumite zajęła 2 miejsce. Wiktoria zdobyła srebro w kata dziewcząt, natomiast Kornelia, niestety, tym razem bez sukcesu. Głowa rodziny – Ryszard  wywalczył srebro w kumite i brąz w kata przegrywając z 2 czarnymi pasami. Mistrzem w tej konkurencji został trener Marek Szyca z Karate Klubu Inazuma.

Zaznaczmy, że w rywalizacji uczestniczyły 42 kluby z całej Polski i 475 zawodników! Zawody zostały zorganizowane przez Karate Klub Gdynia przy udziale Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku i patronatem PZKT, Akademii Marynarki Wojennej oraz Urzędu Miasta Gdynia.

Przed rodziną de Janauis Święćkowskich następne wyzwania, więc trzymamy kciuki!

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej