Aktualności

12 medali indywidualnie, 2 puchary w sztafetach oraz Rekord Polski zawodników KS Aqua Sport podczas Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Żyrardowie

W dniu 15.04.2023r. w Żyrardowie odbyły się zawody GP Polski, w których wystartowało 172 zawodników z 17 klubów (16 zawodników i zawodniczek KS Aqua Sport). Rywalizowano w 5 konkurencjach indywidualnych (100/200m z przeszkodami, 50m ratowanie manekina, 50/100m ratowanie manekina w płetwach, 100m ratowanie kombinowane oraz 50/100m ratowanie z pasem) oraz w sztafecie OPEN i Junior 4x50m z przeszkodami. Nasi reprezentanci trenujący jako sekcja pływania i ratownictwa wodnego Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie zaprezentowali się naprawdę znakomicie, czego dowodem są poprawione przez wszystkich wyniki z poprzednich zawodów. Oczywiście takie rezultaty pozwoliły cieszyć się ze zdobytych medali i pucharów..

Sztafety:

O sile naszego zespołu świadczy fakt zdobycia drugiego miejsca w sztafecie OPEN w konkurencji 4x50m z przeszkodami, gdzie popłynęły same juniorki w składzie: Daria Freda, Klaudia Bida, Iga Góralczyk i Zuzanna Peek. Również na drugim miejscu rywalizację w sztafecie Junior(do 15 lat) ukończyły zawodniczki KS Aqua Sport: Anna Szybalska, Anna Tarnowska, Dominika Peek i Wiktoria Lellek.

100/200m z przeszkodami

W pierwszej konkurencji indywidualnej zaprezentowała się nasza Juniorka (16-18 lat) Iga Góralczyk, która ukończyła wyścig na 7 miejscu. Natomiast na dystansie 100m z przeszkodami rywalizowała Juniorka Młodsza (14-15 lat) Anna Szybalska, która zajęła 5 miejsce w tej konkurencji.

50m ratowanie manekina

W konkurencji 50m ratowanie manekina Iga Góralczyk przypłynęła na 8 miejscu wśród Juniorek. Znacznie lepiej wypadła Anna Tarnowska, która zajęła najniższy stopień podium wśród Juniorek Młodszych wyprzedzając koleżanki z zespołu Zuzannę Peek (9) i Marcelinę Bławat (10). Jeszcze lepiej wypadła Dominika Peek, która finiszowała na 2 miejscu wśród Młodziczek (12-13 lat),
ponownie 4 miejsce zajęła Marta Ostrowska, a 7 pozycję wywalczyła Monika Zarach.

Konkurencja holowanie manekina w płetwach

W konkurencji 100m holowanie w płetwach wśród Juniorek Młodszych na drugiej pozycji ukończyła Anna Szybalska przed klubową koleżanką Zuzanną Peek. Warto dodać, że nasze dziewczyny zdominowały tę konkurencję, ponieważ na 5 pozycji finiszowała Anna Tarnowska, na 6 miejscu Marcelina Bławat przed Wiktorią Lellek (7). Wśród Juniorów Młodszych Filip Komar ponownie zajął
3 miejsce, a Kajetan Klonowski dopłynął na 6 miejscu. Wśród Juniorek (16-18 lat) Daria Freda dopłynęła na 6 miejscu, a Klaudia Bida na 9 pozycji w tej konkurencji. Młodziczki rywalizowały w tej konkurencji na dystansie o połowę krótszym, czyli 50m. Najlepiej wypadła Marta Ostrowska plasując się tuż za podium, a ponownie na 7 pozycji ukończyła Monika Zarach.

100m ratowanie kombinowane

W konkurencji 100m ratowanie kombinowane nasza Juniorka Daria Freda zajęła 4 miejsce, natomiast wśród Juniorek Młodszych mieliśmy ponownie 2 dziewczyny na podium, ponieważ na 2 pozycji dopłynęła Wiktoria Lellek przed Sandrą Blok (3).

Konkurencja z pasem ratowniczym

Największym sukcesem indywidualnym pochwalić się może Marta Ostrowska, która wygrała konkurencję 50m ratowanie z pasem ustanawiając Rekord Polski w tej konkurencji wśród Młodziczek (12-13 lat). Warto zaznaczyć, że na 4 miejscu dopłynęła Dominika Peek przed Moniką Zarach (7) i Niną Kucharską (10). Rewelacyjnie popłynęły w tej konkurencji również starsze koleżanki, które rywalizowały na dystansie 100m ratowanie z pasem. Wśród Juniorek Młodszych (14-15 lat) na drugiej pozycji ukończyła Zuzanna Peek przed trzecią Anną Szybalską.  Warto dodać, że na 5 pozycji przypłynęła  Sandra Blok, 6 miejsce wywalczyła Wiktoria Lellek, na 8 miejscu dopłynęła Anna Tarnowska przed Marceliną Bławat (9). Wśród Juniorów Młodszych na 3 miejscu wspomnianą konkurencje ukończył Filip Komar, a na 8 miejscu finiszował Kajetan Klonowski. Juniorki także wypadły dobrze w tej konkurencji, bo na 7 pozycji kończyła Klaudia Bida przed Igą Góralczyk (8).

Wyjazd zawodników KS Aqua Sport był możliwy dzięki wsparciu Powiatu Kościerskiego oraz firm Kruszywa Polskie, Hoch Systemy Kominowe i Repiński Transport, a także jednego indywidualnego sponsora. Zawodnicy dzięki bliskiej lokalizacji zawodów od Parku Wodnego Suntago mieli możliwość odreagowania po zawodach właśnie we wspomnianym kompleksie.

Komplet wyników oraz relację video z zawodów można znaleźć na stronie:

A już w najbliższy weekend (23 kwietnia 2023) zawodnicy KS Aqua Sport wystartują w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego, która zainauguruje sezon 2023 w Aquaparku w Redzie.

Michał Zarach

Aktualności

Podczas upału zadbaj o psa!

Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem.

Więcej

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.