Aktualności

Kacper Jaszewski podwójnym mistrzem Polski

W dniach 4-5 czerwca w Białymstoku odbywały się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce, w których rywalizowało blisko 700 zawodników z 90 klubów a wśród nich dwóch zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo.

Znakomicie spisał się Kacper Jaszewski zdobywając dwa złote medale w rywalizacji juniorów młodszych U18. Pierwszego dnia zwyciężył po pasjonującym finiszu na dystansie 1500m z nowym rekordem życiowym 4:08,99. W drugim dniu zawodów Kacper nie miał sobie równych na dystansie 800m również bijąc rekord życiowy 1:57,00. Jest to największy sukces zawodnika skorzewskiego klubu a rezultaty jakie osiągnął plasują go bardzo wysoko w tabelach krajowych.

Drugi z zawodników UKS Olimpijczyk, Jakub Makurat debiutował na tych zawodach w kategorii juniorów U20. Pierwszego dnia w konkursie pchnięcia kulą (6kg) zajął 8 miejsce z wynikiem 14,81m a w drugim dniu w rzucie dyskiem (1,75kg) wywalczył 5 miejsce z wynikiem 41,07m.

Dzięki dwóm złotym medalom Kacpra Jaszewskiego UKS Olimpijczyk Skorzewo zajął 14 miejscu w klasyfikacji medalowej mistrzostw.

Wielkie gratulacje dla zawodników i trenera Leszka Zblewskiego!

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom i partnerom: Gminie Kościerzyna, Powiatowi Kościerskiemu, Visline sp. z o.o. oraz EKO-PIL.

UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Podczas upału zadbaj o psa!

Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem.

Więcej

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.