Aktualności

Udane Mistrzostwa Polski zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo

Wspaniale spisali się młodzi lekkoatleci z UKS Olimpijczyk Skorzewo w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w dniach 3-4 czerwca w Tarnowie. Dwójka podopiecznych trenera Leszka Zblewskiego wywalczyła aż 5 medali!

Trzy złote medale zdobył debiutant, Adrian Bielski, który w pierwszym dniu w sesji porannej był najszybszy na 800m a w sesji popołudniowej zwyciężył na 400m po ambitnej walce do samego końca z wynikiem 57,35 sek poprawił rekord życiowy i o 0,004 sek wyprzedził kolegę ze Startu Siedlce. W drugim dniu mistrzostw, Adrian walczył na dystansie 1500m i także stanął na najwyższym stopniu podium. Świetnie spisał się także doświadczony Maciej Jutrzonka, który w pierwszym dniu wywalczył srebro w rzucie dyskiem, bijąc rekord życiowy i 4 miejsce w pchnięciu kulą. W drugim dniu zawodów sięgnął po złoto wygrywając konkurs rzutu oszczepem! Za wynik uzyskany w dysku zawodnik Olimpijczyka odebrał nagrodę za 2 rezultat zawodów w konkurencjach rzutowych w klasyfikacji punktowej.

Szkoda, że na mistrzostwach nie mógł wystartować z powodu kontuzji Oskar Wilma, który także był jednym z faworytów do medali na dystansach sprinterskich.

Gratulujemy sukcesu zawodnikom i trenerowi!

Warto dodać, że UKS Olimpijczyk od kilku lat prowadzi sekcje lekkoatletyczną dla osób z niepełnosprawnościami, w których systematycznie trenuje kilkanaście osób pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Zawodnicy sekcji odnoszą sukcesy nie tylko w rywalizacji krajowej, ale i międzynarodowej.

Szkolenie zawodników w tej sekcji nie mogłoby się odbywać bez wsparcia partnerów i sponsorów, a są nimi: Gmina Kościerzyna, Powiat Kościerski, Visline, Eko-Pil, SRS Szansa Start Gdańsk, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start.

Nadesłane przez UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.