Aktualności

Daniel Pek z medalem Mistrzostw Świata

W dniach 6-9 czerwca we francuskim Vichy odbywały się VIRTUS Global Games 2023. W ramach igrzysk odbyły się Mistrzostwa Świata VIRTUS w lekkiej atletyce z udziałem dwójki zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo, Daniela Peka i Łukasza Walczaka.  Do Francji przyjechało kilkuset zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z całego świata a rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie.

W pierwszym dniu zawodów w sesji porannej Łukasz wystąpił w eliminacjach pchnięcia kulą i z 7 wynikiem awansował do finału. Po południu z powodzeniem w biegach eliminacyjnych na 1500m startował Daniel i awansował do finału.

W finałowym konkursie pchnięcia kulą Łukasz Walczak wywalczył 8 miejsce z wynikiem 12,08m.

Daniel Pek w trzecim dniu zawodów stanął do walki w finale na 1500m i wywalczył 6 miejsce z najlepszym wynikiem w sezonie 4:03,47.

W ostatnim dniu Daniel wraz kolegami z reprezentacji zdobył brązowy medal w sztafecie 4x400m kończąc bieg na ostatniej zmianie z szóstej pozycji wyprowadził polską sztafetę na miejsce medalowe! Gratulacje dla zawodników i trenera Leszka Zblewskiego!

W drodze po sukcesy wspierali nas: Gmina Kościerzyna, Powiat Kościerski, VISLINE, EKO-PIL, PB Górski, NANDRUK, Pomorskie Zrzeszenie LZS, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, ZSS Sprawni-Razem, Rehcenter – Dziękujemy!

UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.