Aktualności

Zawodnicy KS Aqua Sport Mistrzami Polski w Pływaniu Długodystansowym w Płetwach

W dniu 3 września do Wdzydz Kiszewskich przyjechali najlepsi finswimmerzy z kraju, aby rywalizować o tytuł Mistrza Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także w sztafetach. Do zawodów dopuszczono także amatorów, którzy również walczyli o miano najlepszych amatorów w kraju. Pomimo już chłodnej aury i wody w rywalizacji wzięło udział 38 zawodniczek i 28 zawodników licencjonowanych, a także 6 amatorek i 9 amatorów.

Do Wdzydz przyjechali zawodnicy z Jastarni, Władysławowa, Trójmiasta, Bytowa, Torunia, Chodzieży, Warszawy, a także z odległych zakątków, jak Gołdap, czy Jastrzębie-Zdrój. Oczywiście do rywalizacji przystąpiły kościerskie kluby, czyli Manta i KS Aqua Sport.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych: E(do 11 lat), D(12-13), C(14-15), B(16-17) i A(18 +)

Rewelacyjnie na tych zawodach wypadli zawodnicy KS Aqua Sport, którzy wywalczyli łącznie 17 medali indywidualnie i 2 w sztafetach.

W kategorii E(400m) w monopłetwie Mistrzostwo Polski na wywalczyła Kaja Lellek, a na 2 miejscu dopłynęła Aleksandra Kamińska, natomiast wśród chłopców Mistrzem Polski został Konstanty Tarnowski wyprzedzając drugiego na mecie Tymoteusza Klasę. Natomiast w 2 płetwach(BF) 2 miejsce wywalczyła Maja Zinka, a na 3 miejscu finiszowała Magdalena Peplińska.

Również w kategorii D(800m) zawodnicy KS Aqua Sport stanęli na podium w monopłetwie, a to za sprawą 2 miejsca Marty Ostrowskiej i 3 lokaty Moniki Zarach wśród dziewcząt oraz Mistrzostwa Polski Arkadiusza Sędzickiego wśród chłopców. Mistrzynią Polski w tej kategorii wiekowej została Dominika Peek, która startowała w konkurencji 800BF.

Kategoria C(1200m) to dominacja zawodniczek KS Aqua Sport, ponieważ w monopłetwie(1200SF) Mistrzostwo Polski wywalczyła Anna Tarnowska wyprzedzając drugą na mecie Annę Szybalską. Również w konkurencji 1200BF Mistrzostwo Polski wywalczyła Sandra Blok, a na 3 miejscu finiszowała Marcelina Bławat. Wśród chłopców brąz na 1200BF wywalczył Filip Komar.

W kategorii B(1600m) tytuł Mistrzyni Polski w konkurencji 1200BFwywalczyła Daria Freda, a w konkurencji 1200SF Wicemistrzynią Polski została Klaudia Bida

Zawodnicy KS Aqua Sport wywalczyli Mistrzostwo Polski w sztafetach:

w kategorii E (Magdalena Peplińska, Aleksandra Kamińska, Tymoteusz Klasa, Konstanty Tarnowski)

w kategorii D (Arkadiusz Sędzicki, Szymon Hinc, Nina Kucharska i Monika Zarach)

Zawody odbyły się na kąpielisku Gminy Kościerzyna i na scenie przy Centrum Usług Turystycznych, a Gmina Kościerzyna była głównym partnerem Mistrzostw Polski. Warto zaznaczyć, że kolejny rok sponsorem zawodów są Kruszywa Polskie i dzięki tej firmie zawodnicy otrzymują pamiątkowe koszulki. Dzięki firmie Survival Adventure Squad(również kolejny rok sponsor zawodów) uczestnicy i kibice mieli możliwość zagrania w Archery Tag, czyli bitwę łuczniczą. Nad bezpieczeństwem uczestników zawodów czuwali ratownicy Słupskiego WOPR z Drużyny Wdzydze(Kozłowiec) pod kierownictwem Łukasza Tomaczkowskiego.

KS Aqua Sport zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na zajęcia nauki pływania(już od 4 lat), a także na treningi razem z zawodnikami starszymi. Zapisy i informacje przez stronę Aqua-sport.pl.

Kolejne zawody w Kościerzynie odbędą się już na pływalni 14 i 15 października oraz 28-29 października, a ich organizatorem będzie ponownie KS Aqua Sport.

Michał Zarach

Aktualności

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.