Aktualności

North CUP Lega Olecko – KS Aqua Sport ze złotymi medalami i rekordami klubu

W dniach 30.09-01.10.2023r. w Olecku odbyły się zawody międzynarodowe w pływaniu w płetwach, a do rywalizacji przystąpiło prawie 150 zawodników z Litwy, Estonii i Polski, a wśród nich także 6 zawodników KS Aqua Sport.

Rewelacyjnie wypadła najstarsza zawodniczka klubu na tych zawodach(Anna Szybalska), która rywalizowała w kategorii „C”(14-15 lat). Ania zwyciężyła w konkurencji 200SF(monopłetwa), 400SF, 800SF oraz 50BF(2 płetwy), natomiast w wyścigach 100SF i 100BF zajęła drugie lokaty. Ania nie tylko zdobyła medale i triumfowała w swojej kategorii, lecz przede wszystkim poprawiła 5 rekordów życiowych, a jej wyniki na 200, 400 i 800SF oraz 50BF zostały nowymi rekordami klubu wśród kobiet.

Kolejną zawodniczką w tej kategorii była Wiktoria Lellek, która zwyciężyła na dystansie 50SF, natomiast rywalizację na dystansie 200SF ukończyła na 2 miejscu tuż za swoją klubową koleżanką Anią. Wiktoria wywalczyła jeszcze 3 brązowe medale na dystansie 50AP(pod wodą w monopłetwie), 100SF i 400SF. Wiktoria także poprawiła swoje rekordy osobiste na dystansie 200 i 400SF.

Również w kategorii C rywalizował Filip Komar, który wywalczył 2 srebrne medale na dystansie 50BF i 100BF, a także 2 brązowe medale na dystansie 200BF i 400BF. Filip także ustanowił nowe życiówki na tych dystansach.

W kategorii D(12-13 lat) Nina Kucharska wywalczyła srebrne medale na dystansie 400SF i 800SF, a rywalizująca w tej samej kategorii Monika Zarach stanęła na najniższym stopniu podium w konkurencji 200SF. Warto zaznaczyć, że Monika poprawiła wszystkie swoje dotychczasowe „życiówki” z 6 startów.

Najmłodszą zawodniczką KS Aqua Sport była 10-letnia Kaja Lellek, która rywalizowała w kategorii E(do 11 lat). Kaja zwyciężyła na dystansie 400SF, natomiast w konkurencji 50SF i 200SF uplasowała się na 2 miejscu. Do tego dorobku medalowego Kaji należy jeszcze dorzucić brązowy medal w konkurencji 100SF. Warto zaznaczyć, że Kaja również poprawiła kilka swoich rekordów życiowych.

Komplet wyników:

Kolejne zawody, w których wystartują zawodnicy KS Aqua Sport odbędą się w Ostrołęce, a będzie to GP Polski w Ratownictwie Wodnym w dniu 7 października 2023. Relacja i wyniki zawodów dostępne będą tutaj: http://livetiming.pl/contest/9ee2e24e-e3e3-4ff0-a6d4-525fba34f58d

KS Aqua Sport już teraz zaprasza na pływalnię AQUA Centrum w dniu 14 października, ponieważ klub będzie organizatorem Okręgowych Zawodów w Pływaniu w Płetwach, gdzie wystartować mogą także dzieci i młodzież nie trenująca w klubie, ponieważ dla nich będą konkurencje Amator. Szczegółowy regulamin: http://livetiming.pl/contest/74fe5289-3fcb-4506-99ce-95c12f1e5595

Warto zaznaczyć, że w dniu 15 października w Kościerzynie odbędzie się 4 Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego.

Michał Zarach

Aktualności

Podczas upału zadbaj o psa!

Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem.

Więcej

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.