Aktualności

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 17-19 maja w Kozienicach odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów. Znakomicie spisali się zawodnicy Olimpijczyka Skorzewo, podopieczni trenera Leszka Zblewskiego, którzy zdobyli 8 medali!

Gwiazdą konkurencji biegowych był Adrian Bielski, który zdobył 3 złote medale na 400, 800 i 1500 m dokładnie tak jak rok temu obronił tytuły na wszystkich dystansach. Maciej Jutrzonka zdobył 2 złote medale wygrywając w rzut dyskiem i oszczepem oraz uplasował się na 3 miejscu w pchnięciu kulą. Debiutujący w tych zawodach Jakub Gliwa spisał się bardzo dobrze zdobywając 2 brązowe medale w skoku w dal i biegu na 800 m. Oskar Wilma trzy razy zajmował 4 miejsca startując w skoku w dal i biegach na 400 i 200 m.

Wszyscy zawodnicy w swoich konkurencjach poprawili rekordy życiowe. Dzięki wspaniałym wynikom zawodników UKS Olimpijczyk uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 8 medali (5 złotych i 3 brązowe).

Wielkie gratulacje dla zawodników i trenerów!

W drodze po sukcesy klub wspierają:

Gmina Kościerzyna, Powiat Kościerski, VISLINE, EKO-PIL, Bank Spółdzielczy w Kościerzynie, Stowarzyszenie Rehabilitacyjno Sportowe Szansa Start Gdańsk, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START.

Nadesłane: UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Podczas upału zadbaj o psa!

Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem.

Więcej

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.