Aktualności

Daniel Pek z trzema medalami Halowych Mistrzostw Świata

W dniach 25-27 lutego w toruńskiej Arenie odbywały się  Halowe Mistrzostwa Świata Virtus w lekkiej atletyce, sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Na zawodach w Toruniu znakomicie zaprezentowali się dwaj przedstawiciele UKS Olimpijczyk Skorzewo, podopieczni trenera Leszka Zblewskiego. Daniel Pek zdobył trzy medale, srebrny i dwa brązowe, a Łukasz Walczak wywalczył 4 miejsce w pchnięciu kulą.

W pierwszym dniu Daniel rywalizował w biegu na dystansie 1500m i wywalczył brązowy medal. W drugim dniu wystartował Łukasz Walczak, który w konkursie pchnięcia kulą zajął 4 miejsce. W trzecim dniu mistrzostw Daniel Pek najpierw zdobył srebrny medal w wyścigu na 800m aby po 1,5 godzinnym odpoczynku sięgnąć po brąz w sztafecie 4x400m.

„Jestem bardzo zadowolony z wyników moich zawodników” – powiedział trener Leszek Zblewski. „Dla Daniela docelową imprezą w tym roku  będą Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio i starty w hali potraktowaliśmy jako zimowy przerywnik w treningach. Łukasz także spisał się znakomicie zważywszy, że przygotowywał się intensywnie do tych zawodów tylko przez trzy tygodnie, biorąc urlop w pracy, w tym tylko 9 dni spędził na zgrupowaniu kadry w Słupsku”.

UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Podczas upału zadbaj o psa!

Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem.

Więcej

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.