Aktualności

Medale i rekordy na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski

W dniach 21-23 sierpnia w Krakowie odbyły się 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Podczas trzydniowej rywalizacji znakomicie zaprezentowała się w nich czwórka zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo zdobywając 7 medali. Jedną z gwiazd zawodów okrzyknięto Faustynę Kotłowską, która dokonała niesamowitej rzeczy, bijąc w trzech startach trzy rekordy świata w kategorii F64.

19 letnia zawodniczka pierwszy rekord ustanowiła w pchnięciu kulą z wynikiem 10,35m. Następnego dnia w konkursie rzutu dyskiem poprawiła rekordowe osiągnięcie z rezultatem 36,53m aby w ostatnim dniu zawodów posłać oszczep na rekordową odległość 26,61m.

W połączonej rywalizacji różnych kategorii niepełnosprawności wyniki te, przeliczone na punkty, dały ostatecznie Faustynie brązowe medale w dysku i kuli oraz 4 miejsce w oszczepie.

Bardzo dobrze spisał się niezawodny Daniel Pek, który na swoim koronnym dystansie 1500m wywalczył złoty medal oraz srebrny na dystansie 400m.

Wspaniały debiut na mistrzostwach paralekkoatletycznych zaliczył Damian Żołądek, wracający do zdrowia po wypadku samochodowym. Startując w rywalizacji na 100m zdobył srebrny medal a na 200m brązowy krążek. Biegał także na dystansie 400m, który ukończył na 4 miejscu.  Brązowy medal w pchnięciu kulą zdobył Łukasz Walczak.

Była to najważniejsza impreza sportowa tego sezonu dla paraolimpijczyków ponieważ wszystkie imprezy międzynarodowe, mistrzostwa Europy i Igrzyska Paraolimpijskie zostały przeniesione na 2021 rok. Dyspozycja naszych zawodników, szczególnie Faustyny i Daniela, którzy mają już kwalifikację na Tokio, pokazała, że mimo pandemii zdołali przygotować bardzo dobrą formę na te zawody.

UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Podczas upału zadbaj o psa!

Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem.

Więcej

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.