Informujemy, że 11 lipca 2021 r. decyzją wydaną przez SANEPID kąpielisko w Dobrogoszczy ponownie zostało otwarte. Woda jest przydatna do kąpieli, nie ma już sinic.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Kościerzyna, Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas napełni Wasze serca radością, nadzieją i
Początek Wielkiego Tygodnia to dla szkoły z Niedamowa wyjątkowy czas duchowego przygotowania. W dniach od 14 do 16 kwietnia 2025 roku przeżywaliśmy rekolekcje, które poprowadził ksiądz proboszcz Dariusz Wiczling. Na tę okazję uczniowie przygotowali liturgię Słowa oraz plakat z symbolami Roku Jubileuszowego, które przypominały o duchowym znaczeniu tego wyjątkowego czasu.
14 kwietnia 2025 roku w Bibliotece Publicznej i Szkolnej w Skorzewie odbył się konkurs wiedzy o zwyczajach i obrzędach wielkanocnych w Polsce. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas IV–VIII, którzy wykazali duże zainteresowanie tematyką świąt oraz tradycji ludowych.