Aktualności

Będzie pięć nowych placów zabaw w gminie Kościerzyna

W przeciągu kilku miesięcy na terenie naszej gminy powstanie pięć nowych placów zabaw. Wzbogacą się o nie: Wielki Podleś, Wąglikowice, Korne, Nowy Klincz i Kaliska Kościerskie.

Umowę na budowę placów podpisano w ostatnich dniach listopada, w styczniu ma zostać ogłoszony przetarg. Karuzele, huśtawki i bujaki mają zostać oddane do dyspozycji dzieci w czerwcu przyszłego roku. Tak, by zrobić najmłodszym prezent na Dzień Dziecka.

Wybudowanie pięciu placów zabaw kosztować będzie ponad 344 tys. zł, z czego 84 tys. zagwarantuje dotacja z LGD Stolem. Pomoc została przyznana w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Celem jest rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej.

Aktualności

Dodatek elektryczny

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od dnia 1 grudnia 2022r. do 1 lutego 2023r. będzie przyjmował wnioski na wypłatę dodatków elektrycznych na podstawie ustawy: Szczególne rozwiązania służące ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz.U.2022.212).

Więcej