Aktualności

Biesiada Seniorów Loryniec 2023

31 sierpnia na placu wiejskim w Loryńcu odbyła się VI Biesiada Seniorów. Na zaproszenie Rady Seniorów Gminy Kościerzyna odpowiedziało niemal 400 osób!

Dobre humory, wspaniała atmosfera, nieco konkursowej rywalizacji, śpiewy i tańce – tak wczorajszy dzień spędzili uczestnicy Biesiady Seniorów. W zabawie nie przeszkodził nawet deszcz, przed którym chroniły namioty i gorąca atmosfera.

Biesiadę otworzyli Przewodnicząca Rady Seniorów Elżbieta Brzezińska i Wójt Grzegorz Piechowski. Głos zabrały również przedstawicielki seniorów z partnerskiej Gminy Pniewy, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnej zabawy i przyjechali na Kaszuby. Do konkursów wszystkich uczestników zaprosiło Koło Emerytów z Wielkiego Klincza oraz Marcin Helta, który tradycyjnie prowadził grę w boule. Do tańca i śpiewów porwał zespół muzyczny Łyse Konie.

O smaczne ciasto zadbały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Loryńcu na czele z Sołtys Bernardą Pellowską. Można było również posilić się pysznym bigosem i grochówką.

Ostatnim punktem Biesiady była loteria fantowa, w której każdy los mógł okazać się szczęśliwy, a profesjonalnego wsparcia w tym przedsięwzięciu udzielały Amelka i Oliwia. Dziękujemy sponsorom: ZPS LUBIANA, Kino Remus, Domy Wczasowe we Wdzydzach, Pub La Rocca, które zadbały o atrakcyjne nagrody w loterii.

Jak podkreślają uczestnicy, zabawa podczas Biesiady Seniorów w Loryńcu była wspaniała. Mamy nadzieję, że w tym samym – a może i liczniejszym gronie – spotkamy się za rok.

Aktualności

Płukanie sieci wodociągowej

Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna zawiadamia, że w dniu 12.07.2024 r. od godz. 9.00 do godz. 13.00 w miejscowościach: Grzybowo, Sycowa Huta, Rotembark, Rybaki odbędzie się płukanie sieci wodociągowej.

Więcej