Aktualności

„Czôrlińska Gwiôzdka” odwiedziła  mieszkańców

Tradycyjnie jak w latach  ubiegłych  mieszkańców sołectwa Czarlina w dniu 23 grudnia 2023 roku  odwiedził barwny korowód   „Czôrlińsczi gwiôzdczi”.

Tuż po zapadnięciu zmroku w zimowej scenerii otaczającej przyrody sześcioosobowa grupa kolędnicza „Czôrlińsczi gwiôzdczi” wyruszyła przy muzyce i dźwiękach dzwonków  w malowniczym pochodzie wiodącym szosami sołectwa odwiedzając mieszkańców. Trwający prawie sześć godzin barwny korowód okazał się ponownie świetną okazją do wspólnej zabawy i śpiewu kolęd, a zakończeniem było przekazanie wzajemnych życzeń  zdrowia i spokoju z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2024.

Odwiedziny były życzliwie przyjęte przez mieszkańców zachęcając do kontynuacji i kultywowania  tej tradycji na terenie sołectwa 

Serdeczne podziękowania należą się osobom które  zaangażowały się w  przygotowania i udział w kolędniczym pochodzie „Czôrlińsczich gwiôzdek”.

Oprac. J. Landowski – sołtys Czarliny

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej