Aktualności

Daniel Pek brązowym medalistą Mistrzostw Europy

W dniach 28-29 października w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Europy VIRTUS i MIstrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. W reprezentacji Polski w rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy wystartował Daniel Pek z UKS Olimpijczyk Skorzewo.

W sobotę 28 października podopieczny trenera Leszka Zblewskiego wywalczył brązowy medal w biegu na dystansie 4 km.  Zwyciężył Christiano Perieira z Portugalii przed Gaëlem Geffroy z Francji.

W drugim dniu zawodów na dwukrotnie dłuższym dystansie Daniel wywalczył 6 miejsce. Reprezentacja Polski z naszym zawodnikiem w składzie, zajęła 3 miejsce klasyfikacji drużynowej. Zwyciężyli Hiszpanie przed Portugalczykami.

W pierwszym dniu zawodów, na tych samych trasach, odbyły się także Mistrzostwa Polski Sprawni Razem z udziałem trójki zawodników Olimpijczyka. Najlepiej spisał się Amadeusz Reiss, który wywalczył srebrny medal na dystansie 4 km. Bardzo blisko zdobycia brązowego medalu był Adrian Bielski, który po zaciętej walce stracił pozycję medalową na ostatnich 30-40 m. Na 10 miejscu bieg ukończył Piotr Kiełpin.  Wszystkim zawodnikom należą się wielkie gratulacje za walkę i wspaniałą sportową postawę.

Nadesłane: UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.