Aktualności

wręczenie umowy na dotację dla OSP

Dotacja dla jednostek OSP

W dniu 19 lipca Wójt Grzegorz Piechowski podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Pomorskiego na dotację wspierającą jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostomiu, Wielkim Klinczu i Kornem.

Dzięki dofinansowaniu nasze jednostki OSP wzbogacą się o sprzęt niezbędny do akcji ratowniczych:

  • OSP Gostomie – 2 kpl. mundurów strażackich, 1 kpl. mundur koszarowy
  • OSP Wielki Klincz – 1 szt. aparat oddechowy z butlą kompozytową
  • OSP Korne – 1 kpl. mundur strażacki, 2 kpl. mundurów koszarowych.

W imieniu Samorządu Województwa umowę wręczył wicemarszałek Józef Sarnowski. Spotkanie z przedstawicielami lokalnych samorządów odbyło się 19 lipca w siedzibie OSP Szymbark.

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej