Aktualności

wręczenie umowy na dotację dla OSP

Dotacja dla jednostek OSP

W dniu 19 lipca Wójt Grzegorz Piechowski podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Pomorskiego na dotację wspierającą jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostomiu, Wielkim Klinczu i Kornem.

Dzięki dofinansowaniu nasze jednostki OSP wzbogacą się o sprzęt niezbędny do akcji ratowniczych:

  • OSP Gostomie – 2 kpl. mundurów strażackich, 1 kpl. mundur koszarowy
  • OSP Wielki Klincz – 1 szt. aparat oddechowy z butlą kompozytową
  • OSP Korne – 1 kpl. mundur strażacki, 2 kpl. mundurów koszarowych.

W imieniu Samorządu Województwa umowę wręczył wicemarszałek Józef Sarnowski. Spotkanie z przedstawicielami lokalnych samorządów odbyło się 19 lipca w siedzibie OSP Szymbark.

Aktualności

V BIESIADA SENIORÓW Gminy Kościerzyna w Loryńcu

W środę, 10 sierpnia 2022 r. w Loryńcu miała miejsce jubileuszowa, bo piąta już z kolei Biesiada Seniorów Gminy Kościerzyna. Udaną imprezę pod patronatem wójta Grzegorza Piechowskiego zorganizowali: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki z dyrektorem Grzegorzem Daszkowskim, Rada Seniorów z przewodniczącą Elżbietą Brzezińską oraz wiceprzewodniczącą Ewą Nowak, Koło Gospodyń Wiejskich z prezes i sołtys Bernardą Pellowską. Oprócz wyżej wymienionych uczestników V Biesiady wspierali zawsze życzliwa seniorom sekretarz Katarzyna Knopik i zastępca wójta Grzegorz Świtała. O rozmachu imprezy świadczy wielka ilość osób przybyłych do Loryńca, bo ponad 300 seniorów.

Więcej

Za nami 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci

Uśmiech na twarzach dzieci i duma w sercach rodziców, tak można najprościej podsumować 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci, który odbył się w dniu 11 sierpnia na stadionie sportowym w Łubianie.

Więcej

Rodzinne Spływy Kajakowe w Sołectwie Czarlina

Na przełomie lipca i sierpnia, jak co roku w ramach wspólnej integracji oraz aktywnego niedzielnego wypoczynku, z inicjatywy sołtysa Czarliny organizowany jest spływ kajakowy na terenie kompleksów wodnych gminy Kościerzyna. Tegoroczny ze względu na dużą ilość chętnych rozłożono na dwa dni w odstępie dwutygodniowym.

Więcej