Aktualności

Dyktando Kaszubskie – nasi na podium!

19 listopada br. w gościnnym Miastku w powiecie bytowskim odbyło się XXI Dyktando Kaszubskie. Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów z naszej gminy, nie zabrakło ich również na podium.

Wśród 163 uczestników dyktanda znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół w Skorzewie, Zespołu Kształcenia w Łubianie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Nowego Klincza, Szkoły Podstawowej z Wielkiego Podlesia, Szkoły Podstawowej z Niedamowa i Zespołu Szkół z Wąglikowic. Po napisaniu pierwszego etapu konkursu do ścisłego finału i ostatecznych rozgrywek zakwalifikowali się: Mikołaj Drewczyński, Witosława Dziemińska, Paulina Majkowska i Marta Boszk (Skorzewo), Oliwia Okrój, Antonina Politowska, Paulina Niklas, Blanka Trawicka (Łubiana), Wiktoria Walkusz, Amielia Tusk (Nowy Klincz), Maria Reszka, Zuzanna Raca, Kinga Przytarska, Kornelia Wałaszewska (Wielki Podleś) i Aleksandra Walińska (Wąglikowice), Marceli Ciepliński (Niedamowo). Nie jest to łatwe osiągnięcie, wszystkim należą się ogromne gratulacje.

Laureatami tegorocznego dyktanda zostali:

Antonina Politowska z Łubiany (wyróżnienie w kat. 1-3)

Witosława Dziemińska ze Skorzewa ( 1 miejsce w kat.  4-6)

Maria Reszka z Wielkiego Podlesia (wyróżnienie w kat. 4-6)

Oliwia Okrój z Łubiany (3 miejsce w kat. 7-8)

Paulina Majkowska ze Skorzewa (wyróżnienie w kat. 7-8)

oraz nauczycielka Anna Cupa (2 miejsce w kat. Arcymistrz)

Gratulujemy!

Fotogaleria z Dyktanda dostępna jest na stronie: https://photos.app.goo.gl/AL7GWQjELu3cGByF9  
Fot. Paweł Wiczyński

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej