Aktualności

Dyktando Kaszubskie – nasi na podium!

19 listopada br. w gościnnym Miastku w powiecie bytowskim odbyło się XXI Dyktando Kaszubskie. Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów z naszej gminy, nie zabrakło ich również na podium.

Wśród 163 uczestników dyktanda znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół w Skorzewie, Zespołu Kształcenia w Łubianie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Nowego Klincza, Szkoły Podstawowej z Wielkiego Podlesia, Szkoły Podstawowej z Niedamowa i Zespołu Szkół z Wąglikowic. Po napisaniu pierwszego etapu konkursu do ścisłego finału i ostatecznych rozgrywek zakwalifikowali się: Mikołaj Drewczyński, Witosława Dziemińska, Paulina Majkowska i Marta Boszk (Skorzewo), Oliwia Okrój, Antonina Politowska, Paulina Niklas, Blanka Trawicka (Łubiana), Wiktoria Walkusz, Amielia Tusk (Nowy Klincz), Maria Reszka, Zuzanna Raca, Kinga Przytarska, Kornelia Wałaszewska (Wielki Podleś) i Aleksandra Walińska (Wąglikowice), Marceli Ciepliński (Niedamowo). Nie jest to łatwe osiągnięcie, wszystkim należą się ogromne gratulacje.

Laureatami tegorocznego dyktanda zostali:

Antonina Politowska z Łubiany (wyróżnienie w kat. 1-3)

Witosława Dziemińska ze Skorzewa ( 1 miejsce w kat.  4-6)

Maria Reszka z Wielkiego Podlesia (wyróżnienie w kat. 4-6)

Oliwia Okrój z Łubiany (3 miejsce w kat. 7-8)

Paulina Majkowska ze Skorzewa (wyróżnienie w kat. 7-8)

oraz nauczycielka Anna Cupa (2 miejsce w kat. Arcymistrz)

Gratulujemy!

Fotogaleria z Dyktanda dostępna jest na stronie: https://photos.app.goo.gl/AL7GWQjELu3cGByF9  
Fot. Paweł Wiczyński

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej