Aktualności

Dyktando Kaszubskie – nasi na podium!

19 listopada br. w gościnnym Miastku w powiecie bytowskim odbyło się XXI Dyktando Kaszubskie. Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów z naszej gminy, nie zabrakło ich również na podium.

Wśród 163 uczestników dyktanda znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół w Skorzewie, Zespołu Kształcenia w Łubianie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Nowego Klincza, Szkoły Podstawowej z Wielkiego Podlesia, Szkoły Podstawowej z Niedamowa i Zespołu Szkół z Wąglikowic. Po napisaniu pierwszego etapu konkursu do ścisłego finału i ostatecznych rozgrywek zakwalifikowali się: Mikołaj Drewczyński, Witosława Dziemińska, Paulina Majkowska i Marta Boszk (Skorzewo), Oliwia Okrój, Antonina Politowska, Paulina Niklas, Blanka Trawicka (Łubiana), Wiktoria Walkusz, Amielia Tusk (Nowy Klincz), Maria Reszka, Zuzanna Raca, Kinga Przytarska, Kornelia Wałaszewska (Wielki Podleś) i Aleksandra Walińska (Wąglikowice), Marceli Ciepliński (Niedamowo). Nie jest to łatwe osiągnięcie, wszystkim należą się ogromne gratulacje.

Laureatami tegorocznego dyktanda zostali:

Antonina Politowska z Łubiany (wyróżnienie w kat. 1-3)

Witosława Dziemińska ze Skorzewa ( 1 miejsce w kat.  4-6)

Maria Reszka z Wielkiego Podlesia (wyróżnienie w kat. 4-6)

Oliwia Okrój z Łubiany (3 miejsce w kat. 7-8)

Paulina Majkowska ze Skorzewa (wyróżnienie w kat. 7-8)

oraz nauczycielka Anna Cupa (2 miejsce w kat. Arcymistrz)

Gratulujemy!

Fotogaleria z Dyktanda dostępna jest na stronie: https://photos.app.goo.gl/AL7GWQjELu3cGByF9  
Fot. Paweł Wiczyński

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej