Aktualności

Dzieci z gminy Kościerzyna wyjechały na kolonie do Pniew i Radkowa

40 dzieci z gminy Kościerzyna wyjechało na kolonie do Pniew i Radkowa. Wakacyjne wyjazdy do partnerskich gmin to tradycja, która wpisuje się w ideę współpracy między samorządami. W tym samym czasie młodzi goście z Pniew i Radkowa aktywnie odpoczywają w naszej gminie.

Wakacje to dla uczniów czas ładowania akumulatorów na kolejny rok szkolny. Gmina Kościerzyna dba o to, by dzieci miały okazję wyjazdu w ciekawe miejsca i poznania nowych osób oraz innych zwyczajów. Na szczęście taką możliwość daje nam partnerska współpraca z miastami: Pniewy w woj. wielkopolskim oraz Radków w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie przez dziesięć dni będą gościli młodzi mieszkańcy naszej gminy.

To będą nie tylko ciekawe, ale też twórcze wakacje. W programie kolonii znajdują się między innymi: zwiedzanie największych atrakcji miejscowości i okolic, plażowanie, olimpiada sportowa, ognisko, wyjazd do parku rozrywki i zabawy integracyjne. Realizowany będzie również program profilaktyczny „Nie zgadzaj się na przemoc”, którego podstawowym celem jest wyczulenie dzieci i młodzieży na problemy agresji i przemocy, ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy oraz poszukiwanie sposobów ochrony młodych ludzi przed tym niepokojącym zjawiskiem.

Mamy nadzieję, że ten wypoczynek zaowocuje wieloma przyjaźniami oraz pozwoli na pogłębienie współpracy naszych gmin.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej