Dnia 23 kwietnia 2023 w Aquaparku w Redzie wystartowała Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego, w której wystartowało aż 44 zawodników KS Aqua Sport, co jest absolutnym rekordem wśród klubów. Tak duża liczba zawodników naszego klubu to pokłosie utworzenia nowej grupy treningowej dla dzieci 10-12 lat od lutego 2023. W całych zawodach wzięło udział 170 zawodników z 11 klubów naszego województwa, a także z Ustronia Morskiego i Ostrołęki.
Podczas I Rundy rywalizowano tradycyjnie w 3 konkurencjach indywidualnych(50/100/200m z przeszkodami, 100m ratowanie manekina w płetwach i 50m holowanie manekina) oraz w sztafecie 4x50m z przeszkodami. Od tego sezonu jest podział na grupy wiekowe Młodzik(10-11 lat), Młodzik Starszy(12-13), Junior Młodszy(14-15), Junior(16-18) i zamiast Senior wprowadzono OPEN, gdzie liczą się wszystkie najlepsze wyniki niezależnie od wieku zawodnika(seniorzy muszą mieć lepsze wyniki od młodszych zawodników chcąc zdobywać lepsze miejsca).
100m ratowanie manekina w płetwach zawodnicy KS Aqua Sport wypadli doskonale, bo w zasadzie prawie wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe sprzed tygodnia, gdzie rywalizowali na GP Polski w Żyrardowie.
Młodzik
Dominik Męczykowski zwyciężył, a Kaja Lellek uplasowała się na 3 pozycji.
Młodzik Starszy
Dominika Peek zwyciężyła, a Marta Ostrowska dopłynęła na 2 miejscu
Junior Młodszy
Anna Szybalska zwyciężyła, a tuż za nią na 2 miejscu finiszowała Zuzanna Peek. Wśród chłopaków na 2 miejscu uplasował się Filip Komar.
Junior
Daria Freda zajęła 3 miejsce.
OPEN
Anna Szybalska zajęła 2 miejsce, a Zuzanna Peek uplasowała się na 3 pozycji
50m holowanie manekina
Młodzik Starszy
Dominika Peek przypłynęła na 2 miejscu, a Marta Ostrowska zajęła 3 miejsce
Junior Młodszy
Anna Tarnowska zwyciężyła, a na 3 miejscu finiszowała Anna Szybalska. Wśród chłopaków pewnie triumfował Filip Komar.
Junior
Daria Freda wygrała tę konkurencję.
OPEN
Daria Freda wygrała, a Anna Tarnowska uplasowała się na 3 pozycji
50/100/200m z przeszkodami
Młodzik Starszy
Dominika Peek zwyciężyła
Junior Młodszy
Na 2 miejscu finiszowała Anna Szybalska.
Junior
Daria Freda wygrała również tę konkurencję.
OPEN
Daria Freda uplasowała się na 3 pozycji
Sztafety:
Młodzik
Sztafeta chłopców zwyciężyła w składzie: Dominik Męczykowski, Karol Szopiński, Tymoteusz Klasa i Tomasz Kupc.
Młodzik Starszy
Sztafeta dziewcząt zwyciężyła w składzie: Nina Kucharska, Monika Zarach, Marta Ostrowska i Dominika Peek
Junior
Sztafeta dziewcząt zwyciężyła w składzie: Zuzanna Peek, Marcelina Bławat, Iga Góralczyk i Daria Freda
W klasyfikacji generalnej zawodnik otrzymuje 30 pkt. za 1 miejsce, 29 pkt. za 2 miejsce itd. osobno w OPEN i osobno w swojej grupie wiekowej.
Klasyfikacja generalna po I Rundzie za 3 konkurencje(KS Aqua Sport):
Młodzik
- MECZYKOWSKI Dominik 81 pkt.
Młodzik Starszy
- PEEK Dominika 89 pkt.
- OSTROWSKA Marta 83 pkt.
Junior Młodszy
- SZYBALSKA Anna 87 pkt.
- TARNOWSKA Anna 83 pkt.
- KOMAR Filip 85 pkt.
Junior
- FREDA Daria 88 pkt.
OPEN
- FREDA Daria 84 pkt.
- SZYBALSKA Anna 82 pkt.
- TARNOWSKA Anna 77 pkt.
- KOMAR Filip 78 pkt.
Wszystkie wyniki indywidualne, sztafetowe oraz klasyfikacja generalna dostępne są na stronie:
http://livetiming.pl/contest/be67639f-19eb-42d4-9fb6-62622bff9294
Ks Aqua Sport jeszcze nigdy tak dobrze nie wypadł podczas Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego i nigdy nie było aż takiej dominacji wśród dziewcząt(4 najlepsze zawodniczki są z KS Aqua Sport, a najmłodsza ma zaledwie 13 lat). Warto zaznaczyć, że trzeci w klasyfikacji generalnej Filip Komar ma również dopiero 14 lat. Zawodnicy trenują jako sekcja pływania i ratownictwa wodnego PCM Garczyn pod okiem trenera Michała Zaracha, natomiast młodsza grupa pod okiem Damiana Narlocha, a zajęcia mają już o 6.00 przed szkołą.
Już w najbliższy weekend 7 najlepszych zawodników KS Aqua Sport wyjedzie pierwszy raz na zawody międzynarodowe do Kłajpedy, a będzie to Puchar Świata w Pływaniu w Płetwach(XVII CMAS Finswimming World Cup 2023 – Klaipeda, Lithuania).
Wyjazd zawodników wspiera: Powiat Kościerski, Miasto Kościerzyna, Gmina Przywidz oraz Kruszywa Polskie, Hoch Systemy Kominowe, Repiński Transport, a także inni sponsorzy.
Michał Zarach