Aktualności

Festyn rodzinny w Łubianie

Kolejny festyn rodzinny w Łubianie za nami. Jak co roku dopisała pogoda i humory zebranych. Było wiele atrakcji, które przygotowała społeczność szkolna oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Festyn poprowadziła pani Ania Cupa, jak zwykle zarażająca wszystkich swoją pozytywną energią i motywująca do wspólnej zabawy.

Imprezę rozpoczęły występy uczniów – wokalne, taneczne i instrumentalne. Wzbudziły one gorące oklaski publiczności i poczucie dumy z tego, jakie uzdolnione mamy dzieci!

Następnie wystąpił zespół Fucus z Wejherowa. Wszyscy bawili się świetnie przy folkowej muzyce i szantach kaszubskich.

Na zakończenie uczniowie wraz z członkami Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprezentowali przedstawienie „Miłota na Kaszubach”. Było ono zwieńczeniem warsztatów w ramach projektu dofinansowanego przez gminę Kościerzyna. Świetna inicjatywa integrująca młodszych ze starszymi i promująca kulturę kaszubską. Publiczność miała okazję zobaczyć, jak wyglądało randkowanie na Kaszubach i jakie tańce i przyśpiewki były wówczas popularne. Doskonała zabawa dla małych i dużych.

Oprócz występów artystycznych na odwiedzających czekały dmuchańce, liczne stoiska z konkurencjami sportowymi, zręcznościowymi, kiermasz książki przeczytanej (sprzedały się prawie wszystkie egzemplarze!) spotkanie z grupą rekonstrukcyjną Niflheim oraz z harcerzami. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się zabawa z malowaniem twarzy, co sprawiło, że wśród publiczności zaroiło się od kotków, jednorożców, syrenek i piesków.

Jak co roku Rodzice upiekli przepyszne ciasta, była kawa i herbata, a członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego serwowali kiełbaski i chleb ze smalcem.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Joanna Gralka

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej