Aktualności

Festyn sołecki w Nowym Klinczu

W niedzielę 12 czerwca odbył się Festyn Sołecki w Nowym Klinczu. Po długim okresie pandemii mieszkańcy znów mogli się spotkać, porozmawiać, spędzić miło czas. Frekwencja mieszkańców była wspaniała! Dla wszystkich przygotowany został poczęstunek, konkursy i wiele innych atrakcji.

Tylko dzięki współpracy udało się nam się stworzyć tak wspaniałe wydarzenie w naszej miejscowości. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Dyrektora Szkoły w Nowym Klinczu za udostępnienie nam terenu szkoły. Dziękujemy wszystkim Paniom działającym w Kole Gospodyń Wiejskich w Nowym Klinczu – to dzięki Wam mogliśmy rozkoszować się wspaniałymi ciastami i grillem. Dziękujemy uczniom i absolwentom Szkoły w Nowym Klinczu za przygotowanie i przeprowadzenie konkursów. Dziękujemy naszemu Panu Radnemu za zorganizowanie dmuchańca dla dzieci. Dziękujemy nauczycielkom ze Szkoły w Nowym Klinczu za malowanie twarzy oraz plecenie dzieciom warkoczy. Gorące podziękowania składamy Zespołowi Folklorystycznemu „Kaszubskie Nuty” – dzieciom, chórowi, kapeli – za to, że wystąpiliście dla nas.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację festynu oraz wszystkim tym, którzy na niego przybyli. Kluczem do sukcesu jest współpraca. Gdy będziemy działali razem – to mamy nadzieję – że wszystko co uda nam się zrobić będzie wspaniałe! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Sołtys wraz z Radą Sołecką

Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Więcej

Wdzydze. Odbyły się I Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

Za nami pierwsze regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego! Było to wielkie święto żeglarstwa. 23 września we Wdzydzach spotkali się uczniowie z całego województwa biorący udział w projekcie „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Sprawdzili nabyte w trakcie obozów i warsztatów umiejętności oraz przetestowali jachty kupione w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z Morzem”.

Więcej

Widoczne postępy w rozbudowie oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu

Trwają intensywne prace na oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu. Inwestycja warta ponad 6,35 mln zł powinna zostać zakończona do końca grudnia 2022 roku. Oczyszczalnia ta na dzień dzisiejszy obsługuje aglomerację ściekową o nazwie „Wielki Klincz”, obejmującą następujące miejscowości: Niedamowo, Dębogóry, Wielki Podleś, Kaliska Kościerskie, Kościerska Huta, Dobrogoszcz, Mały Klincz, Skorzewo, Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś Kościerska, Nowy Klincz i Wielki Klincz.

Więcej