Aktualności

Festyn sołecki w Nowym Klinczu

W niedzielę 12 czerwca odbył się Festyn Sołecki w Nowym Klinczu. Po długim okresie pandemii mieszkańcy znów mogli się spotkać, porozmawiać, spędzić miło czas. Frekwencja mieszkańców była wspaniała! Dla wszystkich przygotowany został poczęstunek, konkursy i wiele innych atrakcji.

Tylko dzięki współpracy udało się nam się stworzyć tak wspaniałe wydarzenie w naszej miejscowości. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Dyrektora Szkoły w Nowym Klinczu za udostępnienie nam terenu szkoły. Dziękujemy wszystkim Paniom działającym w Kole Gospodyń Wiejskich w Nowym Klinczu – to dzięki Wam mogliśmy rozkoszować się wspaniałymi ciastami i grillem. Dziękujemy uczniom i absolwentom Szkoły w Nowym Klinczu za przygotowanie i przeprowadzenie konkursów. Dziękujemy naszemu Panu Radnemu za zorganizowanie dmuchańca dla dzieci. Dziękujemy nauczycielkom ze Szkoły w Nowym Klinczu za malowanie twarzy oraz plecenie dzieciom warkoczy. Gorące podziękowania składamy Zespołowi Folklorystycznemu „Kaszubskie Nuty” – dzieciom, chórowi, kapeli – za to, że wystąpiliście dla nas.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację festynu oraz wszystkim tym, którzy na niego przybyli. Kluczem do sukcesu jest współpraca. Gdy będziemy działali razem – to mamy nadzieję – że wszystko co uda nam się zrobić będzie wspaniałe! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Sołtys wraz z Radą Sołecką

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej