Aktualności

Informacja dotycząca sprzedaży węgla w Gminie Kościerzyna

Informujemy, że na dzień 15 grudnia 2022 roku w składach węgla obsługujących mieszkańców Gminy Kościerzyna zostało 101 ton groszku. Mimo zamówienia 125 ton orzecha, niestety nie otrzymaliśmy nic. Sprzedaż będącego w naszych składach groszku odbywa się na bieżąco, w kolejności złożonych do urzędu gminy Kościerzyna wniosków.

Niestety, mimo złożonego zamówienia na kolejne setki ton, więcej węgla nie otrzymaliśmy i prawdopodobnie do końca 2022 roku nie otrzymamy.

Jak informuje PGE Paliwa – e-mail z dnia 13.12.2022 r.:

z przyczyn niezależnych od nas związanych z warunkami atmosferycznymi, co w konsekwencji powoduje opóźnienia w procesach logistycznych, zmuszeni jesteśmy anulować od 15/12 wszystkie awizacje oraz wstrzymać dotychczasowe dostawy do odwołania.

Za niedogodności bardzo przepraszamy i jak tylko sytuacja wróci do normy skontaktujemy się z Państwem w celu wznowienia dostaw.

Wiemy, w jak dramatycznej sytuacji się Państwo i Państwa Mieszkańcy znajdują. Niestety nic nie możemy zrobić.

Jeśli sytuacja się zmieni i PGE Paliwa dostarczy nam węgiel zgodnie ze złożonym zamówieniem jeszcze w tym roku, niezwłocznie o tym poinformujemy mieszkańców oczekujących na węgiel.

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej