Aktualności

Informacja dotycząca sprzedaży węgla w Gminie Kościerzyna

Informujemy, że na dzień 15 grudnia 2022 roku w składach węgla obsługujących mieszkańców Gminy Kościerzyna zostało 101 ton groszku. Mimo zamówienia 125 ton orzecha, niestety nie otrzymaliśmy nic. Sprzedaż będącego w naszych składach groszku odbywa się na bieżąco, w kolejności złożonych do urzędu gminy Kościerzyna wniosków.

Niestety, mimo złożonego zamówienia na kolejne setki ton, więcej węgla nie otrzymaliśmy i prawdopodobnie do końca 2022 roku nie otrzymamy.

Jak informuje PGE Paliwa – e-mail z dnia 13.12.2022 r.:

z przyczyn niezależnych od nas związanych z warunkami atmosferycznymi, co w konsekwencji powoduje opóźnienia w procesach logistycznych, zmuszeni jesteśmy anulować od 15/12 wszystkie awizacje oraz wstrzymać dotychczasowe dostawy do odwołania.

Za niedogodności bardzo przepraszamy i jak tylko sytuacja wróci do normy skontaktujemy się z Państwem w celu wznowienia dostaw.

Wiemy, w jak dramatycznej sytuacji się Państwo i Państwa Mieszkańcy znajdują. Niestety nic nie możemy zrobić.

Jeśli sytuacja się zmieni i PGE Paliwa dostarczy nam węgiel zgodnie ze złożonym zamówieniem jeszcze w tym roku, niezwłocznie o tym poinformujemy mieszkańców oczekujących na węgiel.

Aktualności

Ogłoszenie o naborze partnerów

Wójt Gminy Kościerzyna wraz z Burmistrzem Miasta Kościerzyna ogłaszają otwarty nabór partnerów do udziału w pracach nad tworzeniem i opiniowaniem Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny (ZIT MOF).

Więcej

Aktywny rodzic

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż w dniu 12 czerwca 2024 roku ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka „Aktywny Rodzic” została ogłoszona w Dzienniku Ustaw (Dz.U. 2024, poz. 858). W związku  z tym od 1 października 2024 roku rusza program, który ma na celu wspieranie rodziców w łączeniu aktywności zawodowej z wychowywaniem dzieci.

Więcej