Aktualności

Informacja dotycząca sprzedaży węgla w Gminie Kościerzyna

Informujemy, że na dzień 15 grudnia 2022 roku w składach węgla obsługujących mieszkańców Gminy Kościerzyna zostało 101 ton groszku. Mimo zamówienia 125 ton orzecha, niestety nie otrzymaliśmy nic. Sprzedaż będącego w naszych składach groszku odbywa się na bieżąco, w kolejności złożonych do urzędu gminy Kościerzyna wniosków.

Niestety, mimo złożonego zamówienia na kolejne setki ton, więcej węgla nie otrzymaliśmy i prawdopodobnie do końca 2022 roku nie otrzymamy.

Jak informuje PGE Paliwa – e-mail z dnia 13.12.2022 r.:

z przyczyn niezależnych od nas związanych z warunkami atmosferycznymi, co w konsekwencji powoduje opóźnienia w procesach logistycznych, zmuszeni jesteśmy anulować od 15/12 wszystkie awizacje oraz wstrzymać dotychczasowe dostawy do odwołania.

Za niedogodności bardzo przepraszamy i jak tylko sytuacja wróci do normy skontaktujemy się z Państwem w celu wznowienia dostaw.

Wiemy, w jak dramatycznej sytuacji się Państwo i Państwa Mieszkańcy znajdują. Niestety nic nie możemy zrobić.

Jeśli sytuacja się zmieni i PGE Paliwa dostarczy nam węgiel zgodnie ze złożonym zamówieniem jeszcze w tym roku, niezwłocznie o tym poinformujemy mieszkańców oczekujących na węgiel.

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej