Aktualności

Informacja dotycząca sprzedaży węgla w Gminie Kościerzyna

Informujemy, że na dzień 15 grudnia 2022 roku w składach węgla obsługujących mieszkańców Gminy Kościerzyna zostało 101 ton groszku. Mimo zamówienia 125 ton orzecha, niestety nie otrzymaliśmy nic. Sprzedaż będącego w naszych składach groszku odbywa się na bieżąco, w kolejności złożonych do urzędu gminy Kościerzyna wniosków.

Niestety, mimo złożonego zamówienia na kolejne setki ton, więcej węgla nie otrzymaliśmy i prawdopodobnie do końca 2022 roku nie otrzymamy.

Jak informuje PGE Paliwa – e-mail z dnia 13.12.2022 r.:

z przyczyn niezależnych od nas związanych z warunkami atmosferycznymi, co w konsekwencji powoduje opóźnienia w procesach logistycznych, zmuszeni jesteśmy anulować od 15/12 wszystkie awizacje oraz wstrzymać dotychczasowe dostawy do odwołania.

Za niedogodności bardzo przepraszamy i jak tylko sytuacja wróci do normy skontaktujemy się z Państwem w celu wznowienia dostaw.

Wiemy, w jak dramatycznej sytuacji się Państwo i Państwa Mieszkańcy znajdują. Niestety nic nie możemy zrobić.

Jeśli sytuacja się zmieni i PGE Paliwa dostarczy nam węgiel zgodnie ze złożonym zamówieniem jeszcze w tym roku, niezwłocznie o tym poinformujemy mieszkańców oczekujących na węgiel.

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej