Aktualności

Klimat na dobrą książkę

Biblioteka w Zespole Kształcenia w Łubianie znalazła się w gronie  nagrodzonych  w  konkursie „Klimat na dobrą książkę”, zorganizowanym przez FRSI i Wydawnictwo Widnokrąg.

Do Konkursu zakwalifikowano zgłoszenia z 70 placówek, wśród których 3 nagrodzono.

Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu przynajmniej jednego spotkania dla dzieci z wykorzystaniem książki z cyklu Klub Przyjaciół Planety Wydawnictwa Widnokrąg i towarzyszącego jej scenariusza (możliwe było również przygotowanie zajęć z książką według własnego pomysłu).

Nasza Szkoła przeprowadziła warsztaty literackie w bibliotece z serią książek „Klub Przyjaciół Planety. Znikająca chata” dla uczniów klas I-III. Ich celem  było przybliżenie dzieciom, w jaki sposób można pomagać naszej planecie, poznanie cech prawdziwego detektywa oraz nauka pracy zespołowej.

Wspólnie czytaliśmy fragmenty książki, pracowaliśmy z tekstem oraz ustaliliśmy, jaki powinien być prawdziwy detektyw. Przygotowaliśmy legitymacje detektywistyczne, następnie wykorzystaliśmy maty sensoryczne, wykonane z materiałów recyklingowych przez najmłodszych uczniów, żeby w pełni utożsamić się z naturą. Zbadaliśmy również poziom pH wody naszego jeziora oraz profesjonalnie rozszyfrowaliśmy wiadomość wskazującą winnego zanieczyszczeń.

Całe wydarzenie, które doceniło i nagrodziło Jury Konkursowe, w przepięknej animacji utrwaliła nauczycielka Anna Jakubek: https://fb.watch/rVCrb4yTVw

Nagrody przyznano następującym bibliotekom:

Aktualności

Badania ankietowe GUS

Główny Urząd Statyczny informuje, że w dniach 15-31 lipca prowadzi badania ankietowe „Koniunktura w gospodarstwach rolnych AK-R”.

Więcej

Zamknięta droga w Kaliskach Kościerskich

Zakład Komunalny informuje, że w dniach 22.07-14.08 planowana jest przebudowa nawierzchni gruntowej drogi dz. 58/1 i 230/2 obręb Kaliska Kościerskie. Droga ta będzie nieprzejezdna na odcinku 700 m od granicy gminy Stężyca (Sikorzyno) w kierunku Kalisk Kościerskich.

Więcej