Aktualności

Kolejna dotacja dla Szpitala Specjalistycznego

Gmina Kościerzyna przeznaczyła kolejne środki z własnego budżetu na wsparcie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Tym razem udzielono dotacji celowej w kwocie 65.000 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia Oddziału Położniczo-Ginekologicznego.

Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski wraz ze Skarbnikiem Elżbietą Moskal podpisali 10 sierpnia 2023 r. z Zarządem Szpitala Specjalistycznego umowę o udzielenie dotacji celowej. To już kolejne środki przekazane z budżetu naszej gminy na wsparcie szpitala, z którego pomocy korzystają mieszkańcy Gminy Kościerzyna.

Przypomnijmy, że w roku 2022 Gmina Kościerzyna przekazała 160.000 zł na dostosowanie pomieszczeń na potrzeby Hospicjum Stacjonarnego, natomiast w 2021 r. przeznaczono 100.000 zł na zakup sprzętu i wyposażenia Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. Z kolei w 2020 r. z budżetu Gminy Kościerzyna sfinansowano zakup aparatury medycznej za kwotę 40.000 zł w ramach projektu pn. „Utworzenie na bazie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie ośrodka precyzyjnej diagnostyki i efektywnego leczenia chorób cywilizacyjnych – etap I.

Również 10 sierpnia umowę o dotacji dla Szpitala Specjalistycznego podpisali przedstawiciele Gminy Nowa Karczma.  Przekazane przez samorządy lokalne dofinansowania umożliwią szpitalowi zakup sprzętu oraz środków niezbędnych do opieki nad pacjentkami. Dzięki modernizacji oddział będzie mógł zapewnić bardziej nowoczesne i skuteczne procedury lecznicze, a także podnieść standardy opieki nad kobietami w okresie ciąży, porodu i połogu.

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej