Aktualności

Policjanci gościli najmłodszych uczniów

Miłym przerywnikiem w codziennej pracy kościerskich policjantów były piątkowe odwiedziny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wielkiego Podlesia. Dzieci zwiedziły komendę, obejrzały wyposażenie policjantów, zarówno to użytkowane w codziennej służbie, jak i też takie, które używane jest w sytuacjach większego zagrożenia. Wszystko po to, aby przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji w domu i na drodze oraz pokazać, że stróże prawa to osoby, których nie powinni się obawiać.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu prowadzili funkcjonariusze kościerskiej komendy. Tym razem nie odwiedzili dzieci, a zaprosili je do budynku komendy. Najmłodsi z ciekawością przyglądali się policjantom w ich codziennej pracy, interesowało ich praktycznie wszystko – począwszy od stanowiska kierowania, poprzez cele dla zatrzymanych, na sprzęcie użytkowanym przy zabezpieczeniu imprez masowych i radiowozach skończywszy. Spotkanie było również okazją do przybliżenia zwiedzającym podstawowych zasad bezpieczeństwa – zarówno podczas wypoczynku, na drodze, jak i w miejscu zamieszkania podczas wakacji. Policjanci tłumaczyli jaką rolę odgrywają odblaski w bezpiecznym poruszaniu się po drogach, jak zadbać o bezpieczeństwo własne oraz osób w najbliższym otoczeniu. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i chwaliły się posiadaną wiedzą.

Piotr Kwidziński – Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej