Aktualności

Lekkoatleci UKS Olimpijczyk na Mistrzostwach Polski U16

W dniach 26-27 września w Słupsku odbyła się największa impreza sezonu dla 14 i 15 latków, Mistrzostwa Polski Młodzików U16 w lekkiej atletyce Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. O medale walczyło ponad 700 młodych sportowców z całego kraju. Do udziału w tych zawodach kalifikację wywalczyła piątka zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo, podopiecznych trenera Leszka Zblewskiego. Jest to ogromnym sukces małego wiejskiego klubu.

W pierwszym dniu zawodów w biegu na 1000m z przeszkodami świetnie zaprezentowała się Amelia Pobłocka, która wywalczyła 4 miejsce z nowym rekordem życiowym tocząc zaciętą walkę o brąz.  Na tym samym dystansie miała pobiec także Julita Troka, ale niestety kontuzja kolana uniemożliwiła jej start i musiała wycofać się z rywalizacji.

Na dystansie 2000m wystartowała dwójka biegaczy ze Skorzewa, z których najlepiej spisał się Kacper Jaszewski zajmując 17 lokatę, a Kamil Fąferko zajął 31 miejsce.

W drugim dniu mistrzostw o niespodziankę postarał się Jakub Olszewski w skoku w dal, który awansował do ścisłego finału.  Do rywalizacji przystępował z 19 wynikiem na listach startowych, a ostatecznie wywalczył 8 miejsce.

Tegoroczne osiągnięcia młodych lekkoatletów są najlepszymi w kategorii młodzików w 14-letniej historii klubu ze Skorzewa w kategorii młodzików do lat 16.

Nadesłane przez UKS Olimpijczyk Skorzewo

Na zdjęciach: zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo podczas Mistrzostw Polski w Słupsku

Aktualności

Podczas upału zadbaj o psa!

Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem.

Więcej

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.