Aktualności

Mistrzowie Polski w Pływaniu w Płetwach – 5 zawodników KS Aqua Sport!

Zawodnicy KS Aqua Sport Kościerzyna w dniach 11-12 maja wystartowali w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Pływaniu w Płetwach na 50-metrowej pływalni Olimpijczyk w Gliwicach.

Do rywalizacji przystąpiło 230 zawodników i zawodniczek z 14 najlepszych polskich klubów. Rywalizowano na dystansie 50, 100, 200 i 400BF(kraul w płetwach) oraz 50, 100, 200, 400, 800 i 1500SF (w monopłetwie), a także w konkurencjach podwodnych w monopłetwie (50AP – na bezdechu) oraz 100, 200 i 400IM (z automatem i butlą). Start naszych zawodników wsparł Powiat Kościerski oraz Firmy: Hoch Systemy Kominowe, Kruszywa Polskie i DECH-Pol, a busa dla zawodników z Gminy Przywidz otrzymaliśmy właśnie z tej gminy.

Najlepiej zaprezentował się Filip Komar, który wygrał w kategorii C (14-15 lat) 50, 100, 200 i 400BF, a jego wynik na 50BF był 3 w kraju i dał brąz także w kategorii OPEN.

Również z 4 złotych medali cieszyła się Kaja Lellek (E – do 11 lat), a osiągnęła to na dystansie 50, 100, 200 i 400SF.

Kolejną Mistrzynią Polski została Anna Szybalska – kategoria B (16-17 lat), która zwyciężyła na dystansie 800SF oraz 1500SF i tutaj również wynik Ani okazał się 3 wynikiem w Polsce i dał brązowy medal w kategorii OPEN.

Również podwójną Mistrzynią Polski została Wiktoria Lellek, która wygrała konkurencję 50AP w kategorii C oraz zwyciężyła na dystansie 200SF w kategorii C i również wynik Wiktorii okazał się być 3 wynikiem w kraju i dał tej zawodniczce brązowy medal w kategorii OPEN. Warto dodać, że Wiktoria wywalczyła jeszcze srebrne medale na dystansie 200IM i  100SF w kategorii C, a także brązowy medal na dystansie 100IM.

Mistrzynią Polski została także Monika Zarach w kategorii D (12-13 lat) na dystansie 200SF, a na 100IM i 100SF wywalczyła wicemistrzostwo kraju.

Kolejne medale wywalczyli:

Iga Góralczyk w kategorii B stanęła na 2 stopniu podium na 400IM, a jej wynik pozwolił także na zajęcie 3 miejsca OPEN. Iga wywalczyła także brązowy medal na dystansie 200IM.

Kolejną wicemistrzynią Polski została Aleksandra Kamińska w kategorii E(do 11 lat) na dystansie 100 i 200SF, a na dystansie 400 SF finiszowała na 3 miejscu.

Wicemistrzem Polski został także Jakub Gronczewski w kategorii E, a dokonał tego na dystansie 50BF.

Igor Grochowski także w kategorii D na dystansie 50BF

Tymoteusz Klasa w kategorii E na dystansie 50SF.

O sile drużyny stanowią jednak sztafety, a tutaj zawodniczki i zawodnicy KS Aqua Sport również mają się czym pochwalić:

W kategorii Junior Młodszy (do 13 lat) Mistrzostwo Polski wywalczyły sztafety:

4 x 100SF dziewczęta: Kaja Lellek, Aleksandra Kamińska, Nina Kucharska i Monika Zarach.

4 x 100SF MIX: Igor Grochowski, Kaja Lellek, Szymon Hinc i Monika Zarach.

Wicemistrzami zostali na dystansie 4 x 100BF MIX:  Igor Grochowski, Amelia Freda, Szymon Hinc i Monika Zarach.

W kategorii Junior Starszy (14-17 lat) Mistrzostwo Polski wywalczyły sztafety:

4 x 100BF MIX: Jan Marchewicz, Dominika Peek, Filip Komar i Anna Szybalska

Wicemistrzami w tej kategorii wiekowej została sztafeta 4 x 100SF MIX w składzie: Jan Marchewicz, Anna Tarnowska, Filip Komar i Wiktoria Lellek. Także 2 miejsce zajęła sztafeta dziewcząt na dystansie 4 x 100SF: Wiktoria Lellek, Dominika Peek, Anna Szybalska i Anna Tarnowska.

Jest to najlepszy występ KS Aqua Sport od początku istnienia klubu, a najlepszym tego dowodem jest zajęcie 4 miejsca w klasyfikacji medalowej w kraju!

Ojcami tego sukcesu są nie tylko zawodnicy i rodzice, lecz także: trenerzy Damian Narloch (opiekun grupy młodszej) oraz Michał Zarach (grupa starsza). Warto wspomnieć, że grupa starsza ma treningi w ramach sekcji PCM Garczyn i od kwietnia zajęcia tej sekcji są całkowicie darmowe dla grupy starszej trenującej codziennie na 6.00.
KS Aqua Sport rusza z naborem do sekcji pływania od września dla roczników 2016-2014, gdzie również zajęcia tej sekcji mają być darmowe dzięki wsparciu Miasta Kościerzyna. Zapraszamy zainteresowane osoby do kontaktu pod nr tel. 602-191-276 lub bezpośrednio w sklepiku pływackim na basenie.

Michał Zarach

Aktualności

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.