Aktualności

Mistrzowie Polski w Ratownictwie Wodnym

Zawodnicy KS Aqua Sport w dniu 3 grudnia 2022 w Skierniewicach wywalczyli tytuły Mistrzów Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym.

I Mistrzostwa Polski dla dzieci otworzyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz miasta Skierniewice, a także Prezes WOPR Paweł Błasiak, co podkreśliło rangę zawodów i znakomitą organizację.

3 grudnia 2022 z pewnością przejdzie do historii za sprawą I Mistrzostw Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym. Po raz pierwszy odbyły się takie zawody dla dzieci 9, 10 i 11-letnich o randze Mistrzostw Polski. Warto zaznaczyć, że w zawodach wystartowała także 9-osobowa ekipa KS Aqua Sport złożona z zawodników, którzy w tym roku rywalizowali już w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego(również po raz pierwszy dla dzieci). Zdobyte doświadczenie w lidze przełożyło się na sukcesy podczas Mistrzostw Polski. Zawody rozegrano w 4 konkurencjach indywidualnych i sztafecie osobno dla każdego rocznika.

Kategoria 11 lat

Wśród 11-letnich dziewcząt rewelacyjnie zaprezentowała się Monika Zarach, która zdobyła tytuł mistrzyni kraju w konkurencji 50m ratowanie manekina oraz 50m super ratownik, natomiast w konkurencji 50m ratowanie w płetwach zdobyła srebrny medal, a w konkurencji z pasem ratowniczym uplasowała się na 3 pozycji. Również świetnie w tej kategorii wiekowej zaprezentowała się Nina Kucharska zdobywając srebrne medale w konkurencji 50m ratowanie manekina i 50m z pasem, a brąz w konkurencji 50m ratowanie w płetwach. Wśród chłopców 11-letnich Aleks Męczykowski zdobył srebro w konkurencji 50m ratowanie w płetwach, a brąz w konkurencji 50m z pasem i 50m super ratownik. Sztafeta KS Aqua Sport na dystansie 4x25m holowanie manekina w płetwach nie miała sobie równych i zwyciężyła w składzie: Monika Zarach, Nina Kucharska, Aleks Męczykowski i Szymon Hinc.

Kategoria 10 lat

W kategorii chłopców 10-letnich Konstanty Tarnowski również może się poszczycić tytułem mistrza kraju w konkurencji 50m ratowanie w płetwach oraz 50m z pasem, srebrny medal zdobył w konkurencji 50m super ratownik, a brąz na dystansie 50m ratowanie manekina.

Kategoria 9 lat

Natomiast w kategorii dziewczynek 9-letnich świetnie wypadła Kaja Lellek, która także zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, a dokonała tego w konkurencji 50m ratowanie w płetwach. Ponadto Kaja zdobyła jeszcze 3 srebrne medale w pozostałych trzech konkurencjach.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski

Najlepszą zawodniczką 11-letnią w Polsce została Monika Zarach, a Nina Kucharska została trzecią zawodniczką w tej kategorii wiekowej. Wśród chłopców 11-letnich Aleks Męczykowski został 3 zawodnikiem w Polsce. Najlepszym zawodnikiem 10-letnim w Polsce został Konstanty Tarnowski, a Kaja Lellek jest drugą zawodniczką w Polsce w kategorii 9 lat.

Drużyna dziewcząt uplasowała się na 2 miejscu, a drużyna chłopców na 3 miejscu, co pozwoliło KS Aqua Sport zostać drugim klubem w Polsce w klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy trenują 3 razy w tygodniu na 6.00 pod okiem trenera Damiana Narlocha i ich ciężka praca oraz poświęcenie rodziców przynosi wspaniałe efekty.

Mat. nadesłane

Aktualności

Podczas upału zadbaj o psa!

Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem.

Więcej

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.